Ponomaryov: Glushenkovni sotish vaqti keldi
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va Moskva shahri CSKA klubi sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi yarim himoyachisi Maksim Glushenkov haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, ilgari agar biror futbolchi asosiy tarkibga kira olmasa va jamoada turli guruhlar tuza boshlasa, uni jamoadan chetlatishgan. Ponomaryov "Zenit" rahbariyatiga Glushenkov o‘zini shunday tutishda davom etsa, uni zaxira o‘rindig‘iga o‘tqazib, sotishni tavsiya qildi.
Ma’lumot uchun, Maksim Glushenkov o‘tgan mavsum boshida "Zenit" jamoasiga qo‘shilgan va dastlab yuqori darajadagi o‘yini hamda samaradorligi bilan ajralib turgan. Biroq, ketma-ket ikki marta jarohat olganidan so‘ng, uning natijalari pasaydi.
Ommaviy axborot vositalarida esa Glushenkov va bosh murabbiy Sergey Semak o‘rtasida kelishmovchilik yuzaga kelgani haqida xabarlar tarqaldi. Hozirda klub rahbariyati ushbu muammoni hal qilish yo‘llarini ko‘rib chiqmoqda.

Пономарёв: Время продавать Глушенкова
Бывший футболист сборной СССР и московского клуба ЦСКА Владимир Пономарев высказал свое мнение о полузащитнике петербургского "Зенита" Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что раньше, если какой-либо футболист не мог попасть в основной состав и начинал создавать различные группы в команде, его исключали из команды. Пономарев рекомендовал руководству "Зенита", если Глушенков продолжит вести себя таким образом, перевести его на скамейку запасных и продать.
Для справки, Максим Глушенков присоединился к команде "Зенит" в начале прошлого сезона и изначально выделялся высоким уровнем игры и результативностью. Однако после двух последовательных травм его результаты ухудшились.
В средствах массовой информации появились сообщения о возникновении разногласий между Глушенковым и главным тренером Сергеем Семаком. В настоящее время руководство клуба рассматривает пути решения этой проблемы.