Federiko Gatti nima uchun “Yuventus”da qolishni tanladi
"Yuventus" markaziy himoyachisi Federiko Gatti "Napoli" klubidan taklif olganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi Italiya chempioni bo‘lgan jamoa uning xizmatlariga qiziqish bildirgani haqidagi xabarlarni tasdiqladi. "Napoli" klubi Gattini o‘z safiga qo‘shib olishga harakat qilgan, biroq futbolchi "Yuventus"da qolishni afzal ko‘rdi va klub bilan shartnomasini uzaytirdi.
Federiko Gatti o‘z kelajagi borasida "Yuventus"da qolishga shubha qilmaganini ta’kidladi. Unga ko‘ra, mashhur murabbiy Antonio Konte va sport direktori Jovanni Manna uning transferiga qiziqish bildirgan.
Gatti ularga minnatdorligini bildirib, ular uning o‘tishini amalga oshirish uchun harakat qilganini aytdi. Biroq futbolchi yuragining ovoziga quloq tutganini va "Yuventus"da qolishga qaror qilganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Turinda uning oilasi yashaydi va bu shahar uning uyi hisoblanadi. Gatti uchun bu qarorni qabul qilish oson bo‘lgan.
Federiko Gattining "Yuventus" bilan yangi shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan. Shu tariqa futbolchi yana bir necha yil davomida Turin klubida faoliyatini davom ettiradi.

Федерико Гатти почему выбрал остаться в "Ювентусе"
"Ювентус" центральный защитник Федерико Гатти сообщил, что получил предложение от клуба "Наполи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист подтвердил информацию о том, что чемпион Италии проявил интерес к его услугам. Клуб "Наполи" пытался подписать Гатти, однако футболист предпочел остаться в "Ювентусе" и продлил контракт с клубом.
Федерико Гатти подчеркнул, что не сомневался в своем будущем, оставаясь в "Ювентусе". По его словам, известный тренер Антонио Конте и спортивный директор Джованни Манна проявили интерес к его трансферу.
Гатти выразил им благодарность, отметив, что они старались осуществить его переход. Однако футболист подчеркнул, что прислушался к голосу своего сердца и решил остаться в "Ювентусе".
По его словам, в Турине живет его семья, и этот город является его домом. Для Гатти было легко принять это решение.
Новый контракт Федерико Гатти с "Ювентусом" рассчитан до 2030 года. Таким образом, футболист продолжит свою карьеру в туринском клубе еще несколько лет.