Sochi va Ural o‘yini dronlar xavfi sababli to‘xtadi
Yoshlar futbol ligasining 18-turidan o‘rin olgan Sochi va Yekaterinburgning Ural jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv dronlar hujumi xavfi sababli to‘xtatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 18-daqiqada, hisob ochilmagan holatda, muddatidan oldin yakuniga yetkazildi va jamoalar maydonni tark etdi. Sochi shahrida uchuvchisiz uchish qurilmalari xavfi yuzaga kelgani sababli, Sochi va Ural jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv vaqtincha to‘xtatilgani Sochi jamoasi matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilindi.
Uchrashuvni davom ettirish taxminan 9-avgust kuni Moskva vaqti bilan soat 8:00 da rejalashtirilgan. O‘yin tomoshabinlarsiz o‘tkaziladi.
Bu kun davomida Sochida havo hujumi xavfi bo‘yicha ikkinchi ogohlantirish bo‘ldi. Bundan tashqari, butun Krasnodar o‘lkasida ham xavf darajasi hali ham saqlanib turibdi.
Mutasaddi tashkilotlar vaziyatni nazorat ostida ushlab turibdi. O‘yin natijasi va davomiyligi yuzasidan qo‘shimcha ma’lumotlar keyinchalik e’lon qilinadi.

Сочи и Урал игра остановилась из-за угрозы дронов
Матч между командами Сочи и Урала из Екатеринбурга в рамках 18-го тура молодежной футбольной лиги был остановлен из-за угрозы атаки дронов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра была завершена досрочно на 18-й минуте, при этом счет не был открыт, и команды покинули поле. В связи с возникшей угрозой беспилотных летательных аппаратов в городе Сочи, матч между командами Сочи и Урал был временно приостановлен, как сообщила пресс-служба команды Сочи.
Возобновление матча запланировано примерно на 9 августа в 8:00 по московскому времени. Игра пройдет без зрителей.
В этот день в Сочи было сделано второе предупреждение о воздушной угрозе. Кроме того, уровень угрозы по всему Краснодарскому краю также остается высоким.
Ответственные организации контролируют ситуацию. Дополнительная информация о результате и продолжительности игры будет опубликована позже.