Granat Rossiyaning yangi raqiblari haqida ijobiy fikr bildirdi
Sobiq poytaxt “Dinamo” jamoasi futbolchisi Vladimir Granat Rossiya terma jamoasining yaqin oradagi o‘rtoqlik uchrashuvlaridagi raqiblarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sentabr oyida Valeriy Karpin boshchiligidagi terma jamoa Iordaniya va Qatar bilan, oktyabrda esa Eron hamda Boliviya bilan uchrashadi. Granatning fikricha, jahon chempionatlarida qatnashgan yoki qatnashadigan jamoalar bilan o‘ynash foydali hisoblanadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Boliviya oldingi raqiblarga nisbatan kuchliroq, faqat Nigeriya va Kamerunni bundan mustasno qilish mumkin. Ma’lumotlarga ko‘ra, Rossiyaning bo‘lajak raqiblari FIFA reytingida mos ravishda 64, 53, 20 va 78-o‘rinlarni egallab turibdi.
Rossiya terma jamoasi ilgari hech qachon Iordaniya va Boliviya terma jamoalari bilan o‘yin o‘tkazmagan. Ushbu o‘rtoqlik uchrashuvlari jamoa uchun yangi tajriba va imkoniyat bo‘lishi kutilmoqda.
Mutaxassislarning ta’kidlashicha, bunday o‘yinlar terma jamoaning tayyorgarligini oshirishda muhim ahamiyatga ega. Shu bilan birga, raqiblarning darajasi ham jamoa uchun yaxshi sinov bo‘ladi.

Гранат положительно высказался о новых соперниках России
Бывший игрок команды "Динамо" Владимир Гранат оценил соперников сборной России в предстоящих товарищеских матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В сентябре под руководством Валерия Карпина сборная сыграет с Иорданией и Катаром, а в октябре — с Ираном и Боливией. По мнению Граната, играть с командами, которые участвовали или будут участвовать в чемпионатах мира, полезно.
По его словам, Боливия сильнее предыдущих соперников, за исключением Нигерии и Камеруна. Согласно данным, будущие соперники России занимают в рейтинге ФИФА соответственно 64, 53, 20 и 78-е места.
Сборная России никогда ранее не играла с командами Иордании и Боливии. Ожидается, что эти товарищеские матчи станут для команды новым опытом и возможностью.
Эксперты подчеркивают, что такие игры имеют важное значение для повышения готовности сборной. В то же время уровень соперников станет хорошей проверкой для команды.