"Barselona" hujumchisi Ferran Torres faoliyatini Angliya Premyer-ligasida davom ettirishi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchini "Tottenhem" hamda "Nyukasl" jamoalari o‘z tarkibiga qo‘shib olishga qiziqish bildirgan. Ular ispan futbolchisi uchun 50 million yevro to‘lashga tayyor ekanliklarini ma’lum qilishgan.
Biroq "Barselona" rahbariyati bu takliflarni rad etdi va futbolchi sotilmasligini aniq bildirib o‘tdi. Transfermarkt internet saytida Ferran Torresning narxi 40 million yevroga baholangan.
Uning "Barselona" bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi. O‘tgan mavsumda Torres asosan qanot hujumchisi sifatida maydonga tushdi, biroq ko‘plab uchrashuvlarda markaziy hujumchi sifatida ham harakat qildi.
U 45 ta o‘yinda ishtirok etib, 19 ta gol urishga va yettita samarali pas berishga muvaffaq bo‘ldi. Jamoani esa Hans-Diter Flik boshqargan.
Shu tariqa, "Barselona" Ferran Torresni o‘z tarkibida saqlab qolishga qaror qildi va futbolchi bilan amaldagi shartnomani davom ettirish niyatida ekanini ko‘rsatdi.

Барселона не продает Феррана Торреса, предложения отклонены
"Барселона" нападающий Ферран Торрес мог продолжить свою карьеру в Английской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летним футболистом заинтересовались команды "Тоттенхэм" и "Ньюкасл". Они сообщили, что готовы заплатить 50 миллионов евро за испанского футболиста.
Однако руководство "Барселоны" отклонило эти предложения и четко заявило, что футболист не будет продан. На сайте Transfermarkt цена Феррана Торреса оценена в 40 миллионов евро.
Его контракт с "Барселоной" действует до середины 2027 года. В прошлом сезоне Торрес в основном выходил на поле как крайний нападающий, но в ряде матчей также действовал как центральный нападающий.
Он принял участие в 45 играх, забил 19 голов и сделал семь результативных передач. Команду тренировал Ханс-Дитер Флик.
Таким образом, "Барселона" решила сохранить Феррана Торреса в своем составе и выразила намерение продлить действующий контракт с футболистом.