“Manchester Siti” bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoa yangi mavsum boshlanishiga qanday holatda kirib kelayotgani haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy haftada “shaharliklar” mavsumoldi yagona o‘rtoqlik uchrashuvida “Palermo” jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Gvardiolaning aytishicha, Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati boshlanganidan buyon jamoada yaxshi muhit shakllangan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Al-Xilol”ga qarshi o‘yinda jamoa o‘tish bosqichlarini to‘liq nazorat qila olmagan bo‘lsa-da, futbolchilar o‘z ustida ishlashda davom etmoqda. Murabbiy shuningdek, jamoaning ta’tili bir hafta uzoq bo‘lganini, bu esa ko‘proq mashg‘ulotlarga e’tibor qaratish imkonini berganini ta’kidladi.
U o‘rtoqlik o‘yinlari sonini ko‘paytirishni istamaganini, asosiy e’tibor mashg‘ulotlarga qaratilganini qayd etdi. “Palermo” bilan o‘yin bosim ostida o‘tmagan, natija uchun emas, jamoaning tayyorgarligini baholash uchun tashkil etilgan.
Gvardiola yangi mavsumda, ayniqsa Angliya chempionatida, jamoa o‘tgan yilgidan ko‘ra barqarorroq o‘ynashiga umid bildirdi. Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, 16 avgust kuni “Manchester Siti” Angliya chempionatining birinchi turida “Vulverxempton”ga qarshi maydonga tushadi.

Гвардиола: Манчестер Сити готов к новому сезону
Главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола поделился своими мыслями о том, в каком состоянии команда подходит к началу нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На текущей неделе "горожане" одержали победу над командой "Палермо" со счетом 3:0 в единственной предсезонной товарищеской встрече. По словам Гвардиолы, с момента начала клубного чемпионата мира в команде сложилась хорошая атмосфера.
По его словам, хотя команда не смогла полностью контролировать переходные этапы в игре против "Аль-Хилаля", футболисты продолжают работать над собой. Тренер также отметил, что отпуск команды длился неделю, что дало возможность уделить больше внимания тренировкам.
Он заявил, что не хотел увеличивать количество товарищеских игр, основное внимание было сосредоточено на тренировках. Игра с "Палермо" не проходила под давлением, она была организована не для результата, а для оценки готовности команды.
Гвардиола выразил надежду, что в новом сезоне, особенно в английском чемпионате, команда будет играть более стабильно, чем в прошлом году. По информации пресс-службы клуба, 16 августа "Манчестер Сити" выйдет на поле против "Вулверхэмптона" в первом туре английского чемпионата.