Inyigo Martines “Barselona”dan yuqori maosh uchun ketdi
Markaziy himoyachi Inyigo Martines “Barselona” klubini tark etib, Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi yangi jamoasiga erkin agent sifatida qo‘shildi, ya’ni transfer uchun to‘lov amalga oshirilmadi. 34 yoshli Martines “Barselona” bilan shartnomasini o‘zaro kelishuv asosida bekor qilgan.
Mahalliy matbuot xabariga ko‘ra, Martines dastlab Kataloniya klubini tark etishni rejalashtirmagan, biroq “Al-Nasr”ning taklifi uning uchun juda jozibador bo‘lgan. U yangi klubida avvalgidan deyarli ikki barobar ko‘proq maosh oladi.
Inyigo Martines 2023 yil yozidan beri “Barselona” sharafini himoya qilib kelgan. Ushbu davr mobaynida u klub safida 71 ta uchrashuvda maydonga tushdi.
O‘tgan mavsumda markaziy himoyachi jamoasiga ichki musobaqalarda barcha sovrinlarni qo‘lga kiritishda yordam berdi. Martinesning tajribasi va barqaror o‘yini yangi jamoasiga ham foyda keltirishi kutilmoqda.

Иниго Мартинес ушел из "Барселоны" ради более высокой зарплаты
Центральный защитник Иниго Мартинес покинул клуб «Барселона» и перешел в команду Саудовской Аравии «Аль-Наср». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист присоединился к новой команде в качестве свободного агента, то есть плата за трансфер не была произведена. 34-летний Мартинес расторг контракт с «Барселоной» по взаимному соглашению.
По информации местной прессы, Мартинес изначально не планировал покидать каталонский клуб, однако предложение «Аль-Наср» оказалось для него очень привлекательным. В новом клубе он будет получать почти вдвое больше, чем раньше.
Иниго Мартинес защищал честь «Барселоны» с лета 2023 года. За этот период он провел 71 матч за клуб.
В прошлом сезоне центральный защитник помог своей команде завоевать все трофеи в внутренних соревнованиях. Ожидается, что опыт и стабильная игра Мартинеса также принесут пользу новой команде.