Musayev: Zich jadval uchun jamoada rotatsiya zarur
Krasnodar jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev Orenburgga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan keyin u jamoasiga oson bo‘lmaganini ta’kidladi. Musayevning aytishicha, Orenburg jamoasi kuchli raqib bo‘lib, sun’iy maydonda o‘ynash ham qiyinchilik tug‘dirgan.
O‘yin kutilganidek og‘ir o‘tdi, chunki Orenburg jamoasi ko‘proq yuqoridan to‘p uzatib, bizning xatolarimizni kutdi va o‘rta chiziqda qarshi harakat qildi. Shunga qaramay, murabbiy o‘z jamoasining g‘alaba qozonganidan mamnun.
Ayniqsa, zaxiradan maydonga tushgan futbolchilar o‘yinga kuch qo‘shib, g‘alaba to‘pini urganini alohida qayd etdi. Musayevning fikricha, yaxshi natijaga erishishda faqat o‘yindagina emas, balki mashg‘ulotlarda ham katta ish olib borilgan.
O‘yinlar oralig‘ida sakkiz kun vaqt bo‘lgan va bu vaqt davomida jamoa sifatli tayyorgarlik ko‘rsatgan. Murabbiy faqatgina Olasa jarohat olgani va Mozes ham o‘yin oldidan kichik jarohatga duch kelgani uchun afsusda ekanini bildirdi.
Hozirda jamoa Moskva tomon yo‘l olmoqda va u yerda Dinamoga qarshi o‘yin uchun tayyorgarlik ko‘riladi. Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, jamoa oldinda zich o‘yinlar jadvaliga ega.
Yangi tiklangan futbolchilarni darhol asosiy tarkibga qo‘shish oson emas. Shu sabab, ehtimol, yoshlar jamoasidan ham bir necha futbolchini jalb qilish rejalashtirilmoqda.
Rotatsiya zarur, chunki uch kundan so‘ng yana murakkab o‘yin kutmoqda. Murabbiy jamoa bilan maslahatlashib, eng to‘g‘ri yechim topishga harakat qilishini aytdi.

Мусаев: Для плотного графика в команде необходима ротация
Главный тренер команды Краснодар Мурат Мусаев высказал свои мысли после матча с Оренбургом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После встречи он отметил, что команде было нелегко. По словам Мусаева, команда Оренбурга является сильным соперником, и игра на искусственном поле также создала трудности.
Игра прошла, как и ожидалось, тяжело, так как команда Оренбурга больше играла через верх, ожидая наших ошибок и действуя на средней линии. Тем не менее, тренер доволен победой своей команды.
Особенно он отметил, что футболисты, вышедшие на замену, добавили сил в игру и забили победный гол. По мнению Мусаева, для достижения хорошего результата была проделана большая работа не только в игре, но и на тренировках.
Между играми прошло восемь дней, и за это время команда качественно подготовилась. Тренер выразил сожаление только из-за того, что Оласа получил травму, а Мозес также столкнулся с небольшой травмой перед игрой.
В настоящее время команда направляется в Москву, где будет готовиться к игре с Динамо. По словам тренера, у команды впереди плотный график игр.
Сразу включить новых восстановившихся футболистов в основной состав нелегко. Поэтому, возможно, планируется привлечь несколько игроков из молодежной команды.
Ротация необходима, так как через три дня нас ждет еще одна сложная игра. Тренер сказал, что будет консультироваться с командой и пытаться найти самое правильное решение.