Selyuk: Karpin natijalari “Dinamo” uchun yetarli emas
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” jamoasi chempionlik uchun kurashishga tayyor emas va bu holat Karpin uchun sharmandalikdir. Selyuk, shuningdek, ayrim sport sharhlovchilarining “Dinamo” jamoasi o‘sib bormoqda, degan fikrlariga qo‘shilmasligini aytdi.
Uning ta’kidlashicha, “Dinamo” “Krasnodar” darvozasiga birinchi zarbani faqat o‘yin oxirida yo‘llagan. Bundan tashqari, Selyuk “Dinamo” so‘nggi uchrashuvlarda ham raqiblarini yenga olmayotganini ta’kidladi.
Uning fikriga ko‘ra, Valeriy Karpinning bosh murabbiy sifatidagi natijalari juda past va bu Rossiya futboli uchun achinarli holatdir. Selyuk “Dinamo” jamoasining so‘nggi o‘yinlari misolida Karpinni tanqid ostiga oldi.
Ma’lumot uchun, yakshanba kuni “Dinamo” safarda “Sochi” jamoasiga qarshi maydonga tushib, 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Jamoa to‘rtta uchrashuvdan so‘ng besh ochko jamg‘argan.

Selyuk: Результаты Карпина недостаточны для "Динамо"
Российский футбольный агент Дмитрий Селюк в интервью интернет-изданию резко раскритиковал главного тренера московского «Динамо» Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Динамо» не готова бороться за чемпионство, и это позор для Карпина. Селюк также заявил, что не согласен с мнением некоторых спортивных комментаторов о том, что команда «Динамо» прогрессирует.
Он подчеркнул, что «Динамо» нанесло первый удар по воротам «Краснодара» только в конце игры. Кроме того, Селюк отметил, что «Динамо» не может одержать победу над соперниками в последних матчах.
По его мнению, результаты Валерия Карпина на посту главного тренера очень низкие, и это печальное состояние для российского футбола. Селюк подверг критике Карпина на примере последних игр команды «Динамо».
Для справки, в воскресенье «Динамо» на выезде сыграло вничью с командой «Сочи» со счетом 1:1. Команда набрала пять очков после четырех матчей.