Nyukasl Vissani uchun yangi taklif bilan chiqdi
“Nyukasl” futbol klubi “Brentford” hujumchisi Yoan Vissani o‘z safiga qo‘shib olish uchun harakatlarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Sunday Times nashri xabar berdi. Manbaga ko‘ra, “Nyukasl” klubi futbolchini xarid qilish bo‘yicha yangi taklif bilan chiqqan.
Taklif qiymati 34,4 million yevroni tashkil qilmoqda. Avvalroq “Nyukasl” ushbu futbolchi uchun 28,6 million yevro to‘lashga tayyor edi.
“Brentford” esa ushbu bitimga rozilik berishi mumkin, agar ular Danqo Uattara transferini kelishtira olsa. Yoan Vissa 2021 yilda Fransiyaning “Loryan” klubidan “Brentford”ga o‘tgan.
O‘sha paytda uning transferi 10 million yevroga baholangan edi. 28 yoshli hujumchi, ayni paytda Kongo Demokratik Respublikasi terma jamoasi a’zosi hisoblanadi.
U o‘tgan mavsumda barcha musobaqalarda jami 39 o‘yinda maydonga tushib, 20 ta gol urgan va 5 ta golli uzatma amalga oshirgan. Shu tariqa, Vissa “Brentford” safida o‘zini samarali futbolchi sifatida ko‘rsatmoqda.

Ньюкасл вышел с новым предложением для Виссана
Футбольный клуб "Ньюкасл" продолжает усилия по приобретению нападающего "Брентфорда" Йоана Виссана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила газета The Sunday Times. По информации источника, клуб "Ньюкасл" сделал новое предложение по покупке футболиста.
Сумма предложения составляет 34,4 миллиона евро. Ранее "Ньюкасл" был готов заплатить за этого футболиста 28,6 миллиона евро.
"Брентфорд" может согласиться на эту сделку, если они смогут согласовать трансфер Данко Уаттара. Йоан Висса перешел в "Брентфорд" из французского клуба "Лориан" в 2021 году.
На тот момент его трансфер оценивался в 10 миллионов евро. 28-летний нападающий в настоящее время является членом сборной Демократической Республики Конго.
В прошлом сезоне он сыграл в 39 матчах во всех соревнованиях, забил 20 голов и сделал 5 голевых передач. Таким образом, Висса показывает себя как эффективный игрок в составе "Брентфорда".