Sergey Semakning iste'fosi ehtimoli oshmoqda
Rossiya yoshlar terma jamoasining sobiq murabbiyi Igor Kolivanov Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi bosh murabbiyi Sergey Semakning iste'foga chiqishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolivanovning so‘zlariga ko‘ra, Semakning lavozimidan ozod etilishi mumkinligi haqiqatga yaqin. Kolivanovning ta'kidlashicha, "Zenit" oldiga doim katta maqsadlar qo‘yiladi.
Hozircha murabbiydan natija kutishmoqda, biroq jamoaning o‘yini va natijalari kutilgan darajada emas. Shu sababli, bu holat Semakning iste'fosiga olib kelishi mumkin.
Sergey Semak 2018 yildan buyon "Zenit" jamoasi bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritib kelmoqda. Uning boshchiligida klub olti bor mamlakat chempioni bo‘ldi.
O‘tgan mavsumda "Zenit" ikkinchi o‘rinni egalladi va "Krasnodar"dan atigi bir ochkoga ortda qoldi. Joriy mavsumda esa jamoa to‘rt uchrashuvdan so‘ng besh ochko jamg‘arib, sakkizinchi o‘rinda bormoqda.

Вероятность отставки Сергея Семака возрастает
Бывший тренер молодежной сборной России Игорь Коливанов высказал мнение о вероятности отставки главного тренера клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Коливанова, вероятность того, что Семак будет освобожден от должности, близка к реальности. Коливанов подчеркивает, что перед "Зенитом" всегда ставятся большие цели.
Пока от тренера ждут результатов, однако игра команды и результаты не соответствуют ожидаемому уровню. Поэтому эта ситуация может привести к отставке Семака.
Сергей Семак работает главным тренером команды "Зенит" с 2018 года. Под его руководством клуб шесть раз стал чемпионом страны.
В прошлом сезоне "Зенит" занял второе место, отстав от "Краснодара" всего на одно очко. В текущем сезоне команда после четырех матчей набрала пять очков и занимает восьмое место.
Поэтому руководство команды может рассмотреть возможность смены тренера, если результаты не улучшатся.