Grozniy shahri futbol jamoasi "Axmat"ning bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov ilk o‘yindan so‘ng jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi murabbiy boshchiligida jamoa birinchi o‘yinda Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Suhbat davomida Stanislav Cherchesov jamoada ko‘p ish qilish kerakligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, birinchi navbatda jamoani shakllantirish asosiy vazifa hisoblanadi. Murabbiy fikricha, jamoa bir yo‘nalishda harakat qilsa va yaxshi natijalarga erishsa, keyinchalik yuqori maqsadlarni ko‘zlash mumkin bo‘ladi.
Cherchesov Grozniy klubi bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzolagan. Navbatdagi o‘yinda "Axmat" Rossiya chempionati beshinchi turida o‘z maydonida Samara viloyatining "Krilya Sovetov" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda. Mutaxassis jamoani har tomonlama mustahkamlash va muxlislar ishonchini oqlash uchun harakat qilishini bildirdi.
Shu tariqa, "Axmat" klubi yangi murabbiy boshchiligida mavsumni yaxshi natijalar bilan boshlashga intilmoqda.

Черчесов: Прежде всего, формирование команды — важная задача
Главный тренер футбольной команды "Ахмат" из города Грозный Станислав Черчесов после первого матча пообщался с журналистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Под руководством нового тренера команда в первом матче одержала победу над питерским "Зенитом" со счетом 1:0. В ходе беседы Станислав Черчесов подчеркнул, что команде предстоит проделать много работы.
По его словам, прежде всего формирование команды является основной задачей. Тренер считает, что если команда будет действовать в одном направлении и добиваться хороших результатов, в дальнейшем можно будет ставить высокие цели.
Черчесов подписал трехлетний трудовой контракт с клубом из Грозного. В следующем матче "Ахмат" в пятом туре чемпионата России на своем поле встретится с командой "Крылья Советов" из Самарской области.
Эта игра ожидается как важное испытание для команды. Специалист заявил, что будет стремиться укрепить команду во всех аспектах и оправдать доверие болельщиков.
Таким образом, клуб "Ахмат" стремится начать сезон под руководством нового тренера с хорошими результатами.