Ferran Torres kelasi mavsum ham Barselonada qoladi
Barselona klubi hujumchisi Ferran Torres jamoada qolishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ispan ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, Torres o‘tgan mavsumda yaxshi natijalarga erishganidan so‘ng, aynan Barselona tarkibida o‘z ustida ishlash va rivojlanishni davom ettirish niyatida.
U 2022 yilda Manchester Siti klubidan Barselonaga o‘tgan edi. Shunga qaramay, Torres o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon eta olgan mavsum aynan o‘tgan yil bo‘ldi.
25 yoshli hujumchi barcha musobaqalarda jami 45 o‘yin o‘tkazib, 19 ta gol urdi va yetti marotaba hamkorlariga gol urishda yordam berdi. Torresning Barselona bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchining jamoada qolishi va kelgusi mavsumda ham asosiy tarkibdan o‘rin olishini ijobiy baholamoqda. Ferran Torresning o‘zi esa Barselona safida yana ko‘plab yutuqlarga erishish uchun harakat qilishini bildirgan.

Ферран Торрес в следующем сезоне также останется в Барселоне
Нападающий клуба Барселона Ферран Торрес решил остаться в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают испанские средства массовой информации. По информации источника, Торрес, добившись хороших результатов в прошлом сезоне, намерен продолжать работать над собой и развиваться именно в составе Барселоны.
Он перешел в Барселону из Манчестер Сити в 2022 году. Тем не менее, именно в прошлом году Торрес смог полностью раскрыть свои возможности.
25-летний нападающий провел в общей сложности 45 матчей во всех турнирах, забил 19 голов и семь раз помог партнерам забить. Контракт Торреса с Барселоной рассчитан до середины 2027 года.
Руководство клуба и тренерский штаб положительно оценивают решение футболиста остаться в команде и занять место в основном составе в следующем сезоне. Сам Ферран Торрес заявил, что будет стремиться к новым достижениям в составе Барселоны.