Valbuena 40 yoshida yana Olimpiakosga qaytdi
Fransiyalik yarim himoyachi Pirey shahri jamoasi Olimpiakos tarkibiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati futbolchi bilan shartnoma imzolangani haqida xabar berdi, biroq hozircha kelishuv tafsilotlari oshkor qilinmadi. Eslatib o‘tamiz, Olimpiakosning yangi futbolchisi 40 yoshda.
U avval ham 2019 yildan 2023 yilgacha ushbu jamoada o‘ynagan. Keyinchalik uning faoliyatida Kiprning Apollon klubi va Gretsiyaning Kaliteya jamoasi ham bo‘lgan.
Uzoq yillik faoliyati davomida fransiyalik futbolchi Marsel, Moskvaning Dinamo va Turkiyaning Fenerbahche klublarida ham to‘p surgan. U eng mashhur past bo‘yli futbolchilardan biri hisoblanadi, uning bo‘yi atigi 167 santimetr.
2010 yildan 2015 yilgacha Fransiya terma jamoasiga ham chaqirilgan. Fransiyalik futbolchining boy tajribasi va turli mamlakat klublarida o‘ynaganligi uning professional darajasini ko‘rsatadi.
Olimpiakos klubi yangi futbolchidan yuqori natijalar kutmoqda. Futbolchining klubga qaytishi jamoaning o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Вальбуэна вернулся в Олимпиакос в 40 лет
Французский полузащитник присоединился к команде Олимпиакос из города Пирей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба клуба сообщила о подписании контракта с футболистом, однако детали соглашения пока не раскрыты. Напомним, новому игроку Олимпиакоса 40 лет.
Ранее он уже играл в этой команде с 2019 по 2023 год. Позже в его карьере были клубы Кипра Апполон и греческая команда Калитея.
На протяжении своей долгой карьеры французский футболист также выступал за Марсель, московское Динамо и турецкий Фенербахче. Он считается одним из самых известных низкорослых футболистов, его рост составляет всего 167 сантиметров.
С 2010 по 2015 год он также вызывался в сборную Франции. Богатый опыт французского футболиста и игра в различных клубах разных стран свидетельствуют о его профессиональном уровне.
Клуб Олимпиакос ожидает высоких результатов от нового игрока. Ожидается, что возвращение футболиста положительно скажется на игре команды.