Romashchenko: “Zenit” past o‘rinda bo‘lishi odatiy emas
Sobiq poytaxt “Dinamo” futbolchisi Maksim Romashchenko joriy mavsum boshida “Zenit” jamoasining muvaffaqiyatsizliklari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” jamoasi dastlabki to‘rt uchrashuvdan faqat bittasida g‘alaba qozondi va atigi besh ochko jamg‘ardi. Bu natija jamoaning imkoniyatlariga mos emasligini ko‘rsatmoqda.
Romashchenkoga ko‘ra, “Zenit”ning turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda joylashganini ko‘rish ko‘ngilni xira qiladi. Unga ko‘ra, bu holat muxlislar uchun odatiy emas, ammo hozirgi natijalar aynan jamoaning o‘yiniga mos kelmoqda.
“Zenit” oldingidek yorqin o‘yin ko‘rsata olmayapti va klub avvalgi mavqesini yo‘qotgan. Rossiya chempionati beshinchi turida “Zenit” Moskvaga safar qilib, “Spartak” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va o‘yin soat 17:30 da boshlanadi. Bu bahs “Zenit” uchun o‘zini ko‘rsatish va turnir jadvalidagi o‘rnini yaxshilash uchun muhim imkoniyat bo‘ladi.

Ромашченко: “Зенит” быть на низком месте неестественно
Бывший игрок “Динамо” Максим Ромашченко высказал мнение о неудачах команды “Зенит” в начале текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда “Зенит” под руководством Сергея Семака одержала победу только в одном из первых четырех матчей и набрала всего пять очков. Этот результат не соответствует возможностям команды.
По словам Ромашченко, видеть “Зенит” на восьмом месте в турнирной таблице огорчает. По его мнению, такая ситуация не характерна для болельщиков, однако текущие результаты соответствуют игре команды.
“Зенит” не может показать яркую игру, как раньше, и клуб утратил свои прежние позиции. В пятом туре чемпионата России “Зенит” отправится в Москву, чтобы встретиться с командой “Спартак”.
Матч состоится 16 августа и начнется в 17:30. Этот поединок станет важной возможностью для “Зенита” проявить себя и улучшить свое положение в турнирной таблице.