U “Ural” bilan bog‘liq voqeani o‘zi uchun hech qachon yopmaganini, kelajakda bu jamoaga qaytishi ehtimoli borligini aytdi. Shatovning so‘zlariga ko‘ra, u aynan shu yerda tug‘ilgan, ulg‘aygan va “Ural” klubi uning uchun juda qadrli.
Ma’lumot uchun, Oleg Shatov Ural futbol maktabi tarbiyalanuvchisi bo‘lib, u Rossiyaning Nijniy Tagil shahrida tug‘ilgan. Futbolchilik faoliyatini esa “VIZ-Sinara” mini-futbol klubida boshlagan.
2007 yilda u “Ural” akademiyasiga o‘tgan va shu yerda katta futbolga ilk qadamlarini qo‘ygan. Keyinchalik esa Shatov “Anji” hamda “Zenit” kabi yirik futbol klublarida ham to‘p surgan.
Hozirda u murabbiylik faoliyatini davom ettirmoqda va kelajakda o‘zining vatani bo‘lgan “Ural” klubiga qaytish niyatida ekanini ta’kidladi.

Олег Шатов в будущем может вернуться в "Урал" в качестве тренера
Российский молодой тренер Олег Шатов не исключает, что в будущем он может вернуться в команду «Урал» из Екатеринбурга в качестве тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что никогда не закрывал для себя вопрос, связанный с «Уралом», и что в будущем есть вероятность вернуться в эту команду. По словам Шатова, он именно здесь родился, вырос и клуб «Урал» очень ценен для него.
Для справки, Олег Шатов является воспитанником футбольной школы «Урал», он родился в российском городе Нижний Тагил. Футбольную карьеру он начал в мини-футбольном клубе «ВИЗ-Синара».
В 2007 году он перешел в академию «Урал» и здесь сделал свои первые шаги в большом футболе. Позже Шатов также играл в крупных футбольных клубах, таких как «Анжи» и «Зенит».
В настоящее время он продолжает свою тренерскую деятельность и отметил, что намерен вернуться в клуб «Урал», который является его родиной.