Batrakov transferi: Joau Felish xabari va agent izohi
Mashhur futbol agenti Vladimir Kuzmichev, “Lokomotiv” jamoasi futbolchisi Aleksey Batrakov bilan ishlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda Batrakovga “Al-Nasr” futbolchisi Joau Felish tomonidan yuborilgan xabar yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Kuzmichevning aytishicha, futbolchilar bir-biri bilan yozishgan.
Shundan so‘ng, Mendesning yordamchisi agent bilan bog‘langan. Ular “Benfika” klubining qiziqishi haqida so‘rashgan.
Kuzmichev bu borada shunday dedi: “Biz ularga shartnomada futbolchini sotib olish imkoniyati yo‘qligini, bu masalada klub bilan alohida gaplashish kerakligini aytdik. Hozircha shu bilan cheklanyapmiz.” Bu haqda “RB Sport” xabar berdi.
Avvalroq, “Komment. Shou” dasturida Kuzmichev 20 yoshli Batrakov shartnomasida sotib olish bandi borligini, biroq bu shart faqat 2025/2026 yilgi mavsum tugagandan so‘ng kuchga kirishini aytgan edi.
Aleksey Batrakov 2025/2026 yilgi mavsumni yaxshi boshladi. “Lokomotiv” jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Rossiya chempionati va kubogida beshta o‘yinda yettita gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natija uning yuqori sport formasini ko‘rsatmoqda. Hozircha futbolchining kelajagi borasida aniq qaror qabul qilinmagan.

Трансфер Батракова: Сообщение Жоау Фелиша и комментарий агента
Известный футбольный агент Владимир Кузьмичев работает с футболистом команды "Локомотив" Алексеем Батраковым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно он высказал свое мнение по поводу сообщения, отправленного футболистом "Аль-Наср" Жоау Фелишем Батракову. По словам Кузьмичева, футболисты переписывались друг с другом.
После этого помощник Мендеша связался с агентом. Они спрашивали о заинтересованности клуба "Бенфика".
Кузьмичев по этому поводу сказал: "Мы сказали им, что в контракте нет возможности покупки футболиста, что по этому вопросу нужно отдельно поговорить с клубом. Пока ограничиваемся этим." Об этом сообщает "RB Sport".
Ранее в программе "Коммент. Шоу" Кузьмичев говорил, что в контракте 20-летнего Батракова есть пункт о покупке, однако это условие вступит в силу только после окончания сезона 2025/2026.
Алексей Батраков хорошо начал сезон 2025/2026. Хавбек атакующей линии "Локомотива" успел забить семь голов в пяти матчах чемпионата и кубка России.
Этот результат демонстрирует его высокую спортивную форму. На данный момент четкое решение о будущем футболиста не принято.