Torpedo mag‘lubiyatdan so‘ng quyi pog‘onaga tushdi
To‘rtinchi tur doirasida PARI Ligasi doirasida Torpedo jamoasi o‘z maydonida Kostromaning Spartak jamoasini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning dastlabki daqiqalarida mezbonlar faol hujum uyushtirdi. Chap qanotdan markazga uzatilgan to‘pga DaniiI Shamkin bir harakatda zarba berdi, biroq to‘p darvoza ustunidan biroz chetlab o‘tdi.
O‘yinning 40-daqiqasida Spartak jamoasi a’zosi Yegor Nazarenko chap qanotdan burchak to‘pini oshirdi, raqib darvozaboni o‘z himoyachisi bilan to‘qnashib ketdi va to‘pni ushlay olmadi. Natijada, Denis Jilmastnix bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘llab, hisobni ochdi.
Ikkinchi bo‘limda Torpedo jamoasi hujumda faol harakat qildi. Andrey Kostin darvoza oldida to‘pni qabul qilib, gol urishga yaqin bo‘ldi, biroq raqib himoyachisi bunga xalaqit berdi.
Shuningdek, Torpedo jamoasining kuchli zarbasidan so‘ng to‘p darvoza to‘sinigacha yetib bordi, ammo darvozabon uni bartaraf eta oldi. Kirill Danilkinning zarbasi ham to‘g‘ri to‘singa tegib, maydonga qaytdi.
Uchrashuv 0:1 hisobida yakunlandi. Spartak jamoasi yetti ochko jamg‘arib, beshinchi o‘rinni egallab turibdi.
Torpedo esa bir ochko bilan quyi o‘rinlarga tushib ketdi. O‘yinda asosiy rolni Spartak futbolchilari o‘ynadi va ular muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi.

Торпедо после поражения опустилось на нижнюю ступень.
В четвертом туре в рамках Лиги PARI команда Торпедо на своем поле приняла команду Спартак из Костромы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первые минуты встречи хозяева активно атаковали. На передачу с левого фланга в центр Даниила Шамкин нанес удар, однако мяч немного прошел мимо штанги.
На 40-й минуте игрок команды Спартак Егор Назаренко подал угловой с левого фланга, вратарь соперника столкнулся со своим защитником и не смог поймать мяч. В результате Денис Жилмастних головой отправил мяч в ворота, открыв счет.
Во втором тайме команда Торпедо активно действовала в атаке. Андрей Костин, приняв мяч перед воротами, был близок к голу, но защитник соперника помешал этому.
Также после мощного удара игрока Торпедо мяч добрался до ворот, но вратарь смог его отбить. Удар Кирилла Данилкина также попал в перекладину и вернулся на поле.
Встреча завершилась со счетом 0:1. Команда Спартак набрала семь очков и занимает пятое место.
Торпедо же с одним очком опустилось на нижние позиции. В игре основную роль сыграли футболисты Спартака, которые одержали важную победу.