Torpedo quyi ligada ketma-ket uchinchi mag‘lubiyatga uchradi
Moskvaning Torpedo futbol klubi Pari ligasida yana bir bor mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dushanba kuni kechqurun avtsozlik jamoasi Kostroma viloyatining Spartak jamoasiga yutqazdi. Yangi mavsumda mamlakatning kuch jihatidan ikkinchi ligasida Torpedo jamoasi uchinchi bor mag‘lub bo‘ldi.
Bungacha ular Chelyabinsk klubiga o‘z maydonida 2:3 hisobida, SKA-Xabarovsk jamoasiga esa safarda 0:1 hisobida yutqazgan edi. Shuningdek, jamoa Neftximik klubiga qarshi safarda o‘tkazilgan uchrashuvda durang natija qayd etdi.
Hozirgi vaqtda turnir jadvalida Torpedo hisobida atigi bir ochko mavjud va jamoa 16-o‘rinda bormoqda. Ma’lumot uchun, Torpedo jamoasi aslida Rossiya Premer-ligasida yangi mavsumni boshlashi kerak edi.
Biroq, hakamlarni sotib olish bilan bog‘liq mojaro sababli, mavsum boshlanishiga bir necha kun qolganda jamoa quyi divizionga tushirildi. Moskva jamoasining o‘rnini Orenburg klubi egalladi.

Торпедо в нижней лиге потерпело третье подряд поражение
Футбольный клуб Торпедо из Москвы снова потерпел поражение в Парижской лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник вечером автозаводская команда уступила команде Спартак из Костромской области. В новом сезоне команда Торпедо в стране, занимающей второе место по силе, потерпела поражение в третий раз.
Ранее они проиграли клубу Челябинск на своем поле со счетом 2:3, а команде СКА-Хабаровск в гостях со счетом 0:1. Также команда зафиксировала ничью в выездном матче против клуба Нефтехимик.
В настоящее время в турнирной таблице у Торпедо всего одно очко, и команда занимает 16-е место. Для справки, команда Торпедо должна была начать новый сезон в Российской Премьер-Лиге.
Однако из-за скандала, связанного с подкупом судей, команда была понижена в дивизионе за несколько дней до начала сезона. Место московской команды занял клуб Оренбург.