Balaxnin: Stankovich charchog‘i mag‘lubiyatlar bilan bog‘liq
Taniqli murabbiy Sergey Balaxnin Dejan Stankovichning charchoq haqidagi bayonotiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Serbiya fuqarosi bo‘lgan “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich Rossiya Premyer-ligasi ikkinchi turida “Spartak” jamoasi “Baltika” klubidan yirik hisobda mag‘lub bo‘lganidan so‘ng, o‘zini charchaganini va sog‘ligi haqida xavotir olayotganini ta’kidladi. U ikkinchi turdan keyin ham charchaganini aytgan edi.
Hali chempionat endigina boshlangan bo‘lsa-da, “Lokomotiv” bilan o‘yindan keyin ham u aniq bo‘lmagan gaplarni aytdi. Demak, u dam olmagan, tanaffus bo‘lmagan.
Jamoa g‘alaba qozonmayotgani sababli unda bunday hissiyotlar paydo bo‘lmoqda, deya ta’kidladi Sergey Balaxnin. Keyingi turda Rossiya Premyer-ligasining “Spartak” jamoasi o‘z maydonida “Zenit” klubiga qarshi bahs olib boradi.

Баляхнин: Станкович усталость связана с поражениями
Известный тренер Сергей Балахнин прокомментировал заявление Деяна Станковича о усталости. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гражданин Сербии, главный тренер команды "Спартак" Деян Станкович отметил, что после крупного поражения команды "Спартак" от клуба "Балтика" во втором туре Российской Премьер-лиги он чувствует усталость и беспокойство о своем здоровье. Он также говорил о своей усталости и после второго тура.
Хотя чемпионат только начался, после игры с "Локомотивом" он также сказал неопределенные вещи. Значит, он не отдыхал, перерыва не было.
Сергей Балахнин подчеркнул, что такие чувства возникают у него из-за того, что команда не побеждает. В следующем туре команда "Спартак" Российской Премьер-лиги проведет матч против клуба "Зенит" на своем поле.