Selyuk: Zenit natijasizligiga braziliyaliklar ko‘pligi sabab
Futbol agenti Dmitriy Selyukning fikriga ko‘ra, «Zenit» jamoasining bu yilgi Rossiya chempionatidagi o‘yinlari qoniqarsiz bo‘lishiga asosiy sabab – tarkibda braziliyalik futbolchilarning ko‘pligi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, klub braziliyalik futbolchilarga e’tibor qaratganidan keyin natijalar tobora yomonlashmoqda. Selyukning ta’kidlashicha, dunyoning ko‘plab klublari braziliyalik futbolchilardan voz kechmoqda, chunki ular ko‘rsatayotgan natijalar yetarli emas.
U, shuningdek, braziliyalik futbolchilar hatto o‘z milliy terma jamoalarida ham yuqori natija ko‘rsata olmayotganini qayd etdi. O‘tgan turda «Zenit» «Axmat» jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Hozirda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Bu holat jamoa oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erishishda muammolar yuzaga kelayotganini ko‘rsatadi.
Mutaxassislar «Zenit» tarkibida muvozanat yetishmayotganini va natijalarni yaxshilash uchun jamoada o‘zgarishlar zarurligini ta’kidlashmoqda.

Селюк: Неплодотворность Зенита связана с большим количеством бразильцев
По мнению футбольного агента Дмитрия Селюка, основной причиной неудовлетворительных выступлений команды «Зенит» в этом году в чемпионате России является большое количество бразильских футболистов в составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, после того как клуб стал уделять внимание бразильским футболистам, результаты стали ухудшаться. Селюк подчеркивает, что многие клубы мира отказываются от бразильских футболистов, так как их результаты недостаточны.
Он также отметил, что бразильские футболисты даже не могут показать высокие результаты в своих национальных сборных. В последнем туре «Зенит» проиграл команде «Ахмат» со счетом 0:1.
В настоящее время команда под руководством Сергея Семака занимает восьмое место в таблице Российской Премьер-лиги. Эта ситуация указывает на проблемы с достижением поставленных перед командой целей.
Эксперты отмечают, что в составе «Зенита» не хватает баланса и для улучшения результатов необходимы изменения в команде.