“Barselona” AQSHdagi o‘yindan 6 million yevro topishi mumkin
“Vilyarreal” va “Barselona” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin AQSHda o‘tkazilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar La Liga 17-turining dekabr oyida bo‘lib o‘tadigan o‘zaro uchrashuvini Mayami shahrida tashkil etish uchun ariza topshirishgan. Ispaniya Qirollik futbol federatsiyasi bu taklifni ma’qulladi.
Agar reja amalga oshsa, “Barselona” klubi AQSHda o‘tkaziladigan bitta o‘yindan taxminan 5-6 million yevro daromad olishi kutilmoqda. O‘tgan mavsumda “Barselona” Ispaniya chempionatida birinchi o‘rinni egalladi va Madridning “Real” klubidan to‘rt ochko oldinda bo‘ldi.
“Vilyarreal” beshinchi o‘rinni egallab, Chempionlar ligasiga yo‘llanma oldi. Yangi mavsumning birinchi turida, 16-avgust kuni Kataloniya jamoasi safarda “Malorka”ga qarshi maydonga tushadi.
Bir kun avval esa “Vilyarreal” o‘z maydonida “Real Oviedo” klubini qabul qiladi. Shu tariqa, La Liga yangi mavsumi qiziqarli o‘yinlar bilan boshlanadi.

“Барселона” может заработать 6 миллионов евро на игре в США
Игра между командами “Вильярреал” и “Барселона” может пройти в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клубы подали заявку на организацию своего матча в рамках 17-го тура Ла Лиги, который пройдет в декабре, в городе Майами. Королевская футбольная федерация Испании одобрила это предложение.
Если план осуществится, клуб “Барселона” ожидает получить примерно 5-6 миллионов евро дохода от одной игры, проводимой в США. В прошлом сезоне “Барселона” заняла первое место в чемпионате Испании, опередив мадридский “Реал” на четыре очка.
“Вильярреал” занял пятое место и получил путевку в Лигу чемпионов. В первом туре нового сезона, 16 августа, каталонская команда сыграет на выезде против “Мальорки”.
За день до этого “Вильярреал” примет на своем поле клуб “Реал Овьедо”. Таким образом, новый сезон Ла Лиги начнется с интересных игр.