Rasmus Xoylun uchun besh italiyalik klub da’vogar bo‘ldi
Manchester Yunayted hujumchisi Rasmus Xoylun Italiya A Seriyasi klublari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manchester Yunayted yaqinda hujumchi Benyamin Sheshkoni o‘z safiga qo‘shdi. Shu sababli, klub Rasmus Xoylun uchun maqbul taklif tushsa, uni boshqa jamoaga o‘tkazishga tayyor ekani kutilmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Xoylun xizmatlariga nafaqat Milan, balki Inter, Yuventus, Napoli va Roma klublari ham qiziqish bildirmoqda. Bu jamoalar vakillari futbolchi va uning agenti bilan bog‘langan.
Italiya klublarining Xoylun o‘yiniga bo‘lgan qiziqishi, uning Angliyaga yo‘l olguniga qadar Atalanta safida ko‘rsatgan o‘yinlari bilan bog‘liq. Hozirda Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Rasmus Xoylunning transfer narxi 35 million yevroga baholanmoqda.
Ehtimol, 22 yoshli futbolchi yangi mavsumda ijaraga berilib, keyinchalik uning to‘liq transferi yuzasidan kelishuvga erishilishi mumkin. Shu tariqa, Xoylun faoliyatini yana Italiya chempionatida davom ettirishi ehtimoli yuqori.

На Расмуса Хойлуна претендовали пять итальянских клубов
Нападающий Манчестер Юнайтед Расмус Хойлун вызывает большой интерес среди клубов итальянской Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Манчестер Юнайтед недавно подписал нападающего Бенжамена Шешко в свои ряды. Поэтому ожидается, что клуб готов продать Хойлуна в другую команду, если поступит подходящее предложение.
Согласно информации, интерес к услугам Хойлуна проявляют не только Милан, но и Интер, Ювентус, Наполи и Рома. Представители этих команд связались с футболистом и его агентом.
Интерес итальянских клубов к игре Хойлуна связан с его выступлениями в Аталанте до его перехода в Англию. В настоящее время, согласно данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость Расмуса Хойлуна оценивается в 35 миллионов евро.
Возможно, 22-летний футболист будет сдан в аренду в новом сезоне, а затем будет достигнуто соглашение о его полном трансфере. Таким образом, вероятность того, что Хойлун продолжит свою карьеру в итальянском чемпионате, высока.