Safonov va Shevalye PSJ mashg‘ulotida birga ishtirok etdi
PSJ jamoasining rossiyalik darvozaboni Matvey Safonov jamoa mashg‘ulotidan lavhani o‘zining ijtimoiy tarmoqlari orqali e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu videoda Safonov jamoaning yangi a’zosi, darvozabon Luka Shevalye bilan suhbatlashgani ko‘rinadi. Safonov postiga mashg‘ulotlar yaxshi boshlandi, shu ruhda davom etamiz, deb izoh qoldirgan.
Ma’lumot uchun, avvalroq PSJ klubi UYEFA Superkubogi uchun Londonning Tottenhem jamoasiga qarshi o‘yinda jamoa tarkibiga Jannuiji Donnarummani kiritmaganini ma’lum qilgandi. Bunga sabab sifatida futbolchining klub bilan shartnoma borasida kelishmovchiliklar yuzaga kelgani aytilgan.
Shu sababli, Matvey Safonov asosiy tarkibda maydonga tushish uchun barcha imkoniyatga ega. Biroq, klub rahbariyati hatto Donnarumma jamoani tark etsa ham, Safonovni asosiy darvozabon sifatida ko‘rmayotganini bildirgan.
Shunga qaramay, Safonov o‘zini ko‘rsatish va jamoada muhim o‘rin egallash uchun harakat qilmoqda. Mashg‘ulotlarda faol ishtirok etayotgan darvozabonning keyingi o‘yinlarda qanday natija ko‘rsatishi futbol muxlislari uchun qiziq bo‘lib turibdi.
Eron futbolchilari Avstraliyada g'oyib bo'lib, maxsus boshpanaga joylandi
Avstraliyada bo'lib o'tayotgan ayollar o'rtasidagi Osiyo Kubogi futbol turniri kutilmagan va shov-shuvli hodisa bilan dunyoga mashhur bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.

Сафонов и Шевалье приняли участие в тренировке ПСЖ
Вратарь ПСЖ Матвей Сафонов опубликовал кадры с тренировки команды в своих социальных сетях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этом видео Сафонов разговаривает с новым членом команды, вратарем Лукой Шевалье. Сафонов оставил комментарий под постом, что тренировки начались хорошо, и мы продолжим в том же духе.
Для справки, ранее клуб ПСЖ сообщил, что не включил Джанлуиджи Доннарумму в состав на матч за Суперкубок УЕФА против лондонского Тоттенхэма. Причиной этого назвали возникшие разногласия по контракту игрока с клубом.
Таким образом, Матвей Сафонов имеет все шансы выйти на поле в основном составе. Однако руководство клуба заявило, что даже если Доннарумма покинет команду, они не рассматривают Сафонова в качестве основного вратаря.
Тем не менее, Сафонов старается проявить себя и занять важное место в команде. Активно участвующий в тренировках вратарь вызывает интерес у футбольных болельщиков, как он покажет себя в следующих матчах.