Maguayr Pogbaning Manchester Yunayteddagi bosimi haqida so‘z yuritdi
Manchester Yunayted markaziy himoyachisi Garri Maguayr klubdagi Pol Pogbaning muvaffaqiyatsizliklari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliyaning mashhur futbol klubi Manchester Yunayted 2016 yil yozida fransiyalik yarim himoyachi Pol Pogbani Yuventusdan sotib olgan edi. Transfer narxi 105 million yevroni tashkil qilgan va bu klub tarixidagi eng qimmat transfer bo‘lib qolmoqda.
Biroq, Pogba klub rahbariyati va muxlislarining katta umidlarini oqlay olmadi hamda olti yil o‘tib, erkin agent sifatida yana Yuventus safiga qaytdi. Garri Maguayrning ta’kidlashicha, Pogbadan juda yuqori natijalar kutilgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir o‘yinda eng yaxshi bo‘lishi talab qilingan va bu bosim ostida Pogbani ko‘p tanqid qilishgan. Maguayr Pogbani ajoyib futbolchi sifatida e’tirof etib, unda barcha sifatlar borligini aytdi.
Joriy yil yozida Pol Pogba antidoping qoidalarini buzganligi uchun olgan diskvalifikatsiyadan so‘ng yana futbolga qaytdi va Monako klubi bilan shartnoma imzoladi. Shu tariqa, Pogba faoliyatida yangi bosqich boshlandi.

Гарри Магуайр высказался о неудачах Пола Погба в Манчестер Юнайтед
Центральный защитник Манчестер Юнайтед Гарри Магуайр высказался о неудачах полузащитника Пола Погба в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный английский футбольный клуб Манчестер Юнайтед приобрел французского полузащитника Пола Погба у Ювентуса летом 2016 года. Стоимость трансфера составила 105 миллионов евро и остается самым дорогим трансфером в истории клуба.
Однако Погба не оправдал больших ожиданий руководства клуба и болельщиков и спустя шесть лет вернулся в Ювентус в качестве свободного агента. Гарри Магуайр отметил, что от Погба ожидались очень высокие результаты.
По его словам, от него требовалось быть лучшим в каждой игре, и под давлением этого ожидания Погба подвергался многим критикам. Магуайр признал Погба великолепным футболистом, отметив, что у него есть все качества.
Этим летом Пол Погба вернулся в футбол после дисквалификации за нарушение антидопинговых правил и подписал контракт с клубом Монако. Таким образом, в карьере Погба началась новая глава.