Chelsi Garnacho uchun to‘rt futbolchisini taklif qildi
Chelsi klubi Manchester Yunayted jamoasidan argentinalik futbolchi Alejandro Garnachoni xarid qilish niyatida. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Buning uchun Chelsi o‘z futbolchilaridan birini Manchester Yunaytedga taklif qilmoqda. Hozircha klublar Garnacho transferi bo‘yicha narx masalasida kelishuvga erisha olgani yo‘q.
Shu sababli, Chelsi Manchester Yunaytedga bir nechta o‘z o‘yinchilarini taklif sifatida ko‘rib chiqishni so‘ragan. Mashhur futbol yangiliklari jurnalisti Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, Chelsi Garnacho uchun Manchester Yunaytedga hujumchilar Nikolas Jekson va Kristofer Nkunku, shuningdek, himoyachilar Aksel Disasi va Renatu Veigani taklif qilgan.
Manchester Yunayted bu futbolchilardan birini tanlash imkoniga ega edi. Biroq, klub rahbariyati bu taklifga qiziqish bildirgan emas.
Ular transferdan tushadigan mablag‘ni boshqa pozitsiyalardagi o‘yinchilarni kuchaytirishga sarflashni rejalashtirmoqda. Shu sababli, hozircha Garnacho transferi bo‘yicha aniq kelishuvga erishilmagan.

Челси предложил четырех футболистов для Гарначо
Клуб Челси намерен приобрести аргентинского футболиста Алехандро Гарначо из команды Манчестер Юнайтед. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для этого Челси предлагает одного из своих футболистов Манчестер Юнайтед. Пока клубы не смогли достичь соглашения по цене трансфера Гарначо.
По этой причине Челси попросил Манчестер Юнайтед рассмотреть несколько своих игроков в качестве предложения. По информации известного футбольного журналиста Фабрицио Романо, Челси предложил Манчестер Юнайтед нападающих Николаса Джексона и Кристофера Нкунку, а также защитников Акселя Дисаси и Ренату Вейгу.
Манчесер Юнайтед имел возможность выбрать одного из этих футболистов. Однако руководство клуба не проявило интереса к этому предложению.
Они планируют потратить средства от трансфера на усиление игроков в других позициях. Поэтому пока не достигнуто конкретное соглашение по трансферу Гарначо.