Grigoryan: Vinisius va Mbappe bir jamoada o‘ynay olmaydi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Grigoryan Madridning “Real” jamoasining ikki mashhur hujumchisi – braziliyalik Vinisius Junior va fransiyalik Kilian Mbappe haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, ko‘plab muxlislar bu ikki futbolchini bir jamoada birga o‘ynashi mumkin deb o‘ylaydi. Biroq Grigoryanning fikriga ko‘ra, Vinisius va Mbappeni bir jamoada birlashtirish amalda juda mushkul.
Ularning har ikkisi ham yuqori darajadagi yulduz futbolchilar bo‘lib, ularning o‘ziga xos o‘yin uslubi va maydondagi roli mavjud. Shu sababli, ularni bir jamoada samarali tarzda birlashtirish qiyin bo‘lishi mumkin.
Ma’lumot uchun, “Real” jamoasi yangi mavsumda Ispaniya chempionatini o‘z maydonida “Osasuna”ga qarshi o‘yin bilan boshlaydi. Uchrashuv 19-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘tgan mavsumda Madrid klubi Ispaniya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallagan va chempionlikni “Barselona” jamoasiga boy bergan edi. Shu tariqa, “Real” yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda.

Григорян: Винисиус и Мбаппе не могут играть в одной команде
Футбольный эксперт Александр Григорян высказал свое мнение о двух известных нападающих мадридского "Реала" – бразильце Винисиусе Жуниоре и французе Килиане Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, многие болельщики считают, что эти два футболиста могут играть вместе в одной команде. Однако, по мнению Григоряна, объединить Винисиуса и Мбаппе в одной команде на практике очень сложно.
Оба они являются звездами высокого уровня, у них есть свой уникальный стиль игры и роль на поле. Поэтому эффективно объединить их в одной команде может быть трудно.
Для справки, команда "Реал" начнет новый сезон в чемпионате Испании домашним матчем против "Осасуны". Встреча состоится 19 августа.
В прошлом сезоне мадридский клуб занял второе место в чемпионате Испании и уступил чемпионство команде "Барселона". Таким образом, "Реал" стремится добиться высоких результатов в новом сезоне.