Tarkhanov: Spartak yuqori o‘rinlar uchun kuchli tarkibga ega
Rossiyalik taniqli murabbiy Aleksandr Tarkhanov “Evro-Futbol” nashriga bergan suhbatida “Spartak” jamoasida Rossiya chempionatining eng yuqori o‘rinlari uchun kurashishga yetarli darajada futbolchilar borligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” tarkibida Barco va Ugalde kabi futbolchilar mavjud. Shuningdek, jamoada o‘yin davomida jamoaning o‘yinini kuchaytira oladigan yetarli mahalliy futbolchilar ham bor.
Tarkhanovning aytishicha, aynan yuqori to‘plar uchun kurashishda yordam berishi uchun Zaboloitni ham jamoaga qo‘shib olishgan. Shu bilan birga, “Spartak” Rossiya chempionatida o‘z tarixidagi eng muvaffaqiyatsiz boshlanishlardan birini ko‘rsatmoqda.
Jamoa to‘rt turdan so‘ng atigi to‘rt ochko jamg‘argan va musobaqa jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Navbatdagi, beshinchi turda “qizil-oq”lar o‘z maydonida “Zenit” jamoasini qabul qiladi.

Тарханова: Спартак имеет сильный состав для борьбы за высокие места
Известный российский тренер Александр Тарканов в интервью изданию “Евро-Футбол” отметил, что в команде “Спартак” есть достаточно футболистов для борьбы за самые высокие места в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в составе “Спартака” есть такие игроки, как Барко и Угальде. Также в команде есть достаточно местных футболистов, которые могут усилить игру команды в ходе матча.
Тарканов отметил, что именно для помощи в борьбе за высокие места в команду был добавлен Заболоит. В то же время “Спартак” демонстрирует одно из самых неудачных начал в своей истории в чемпионате России.
Команда набрала всего четыре очка после четырех туров и занимает 11-е место в турнирной таблице. В следующем, пятом туре “красно-белые” примут команду “Зенит” на своем поле.