Nikolas Jekson Chelsidan Nyukaslga o‘tishi mumkin
Londonning Chelsi jamoasi hujumchisi Nikolas Jekson joriy transfer oynasida klubni tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Telegraph nashri xabariga ko‘ra, Senegal terma jamoasi futbolchisiga Angliya Premer-ligasining boshqa bir klubi — Nyukasl tomonidan taklif tushgan. Nyukasl jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirishni rejalashtirmoqda va transfer oynasi yopilguniga qadar Jeksonni o‘z safiga qo‘shib olish niyatida.
Ushbu transfer bo‘yicha bitim qiymati taxminan 75 million yevro atrofida baholanmoqda. Nikolas Jekson ikki yil avval Chelsi jamoasiga kelib qo‘shilgan edi.
U London klubi bilan tuzilgan shartnomaga ko‘ra, 2033 yilning o‘rtalariga qadar Chelsi safida o‘ynashi kerak. O‘tgan mavsum Angliya chempionatida Jekson jami 30 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘nta gol urdi va beshta golga assistentlik qildi.
Shuningdek, futbolchining transferi klub uchun moliyaviy jihatdan ham muhim ahamiyat kasb etadi. Hozirda Chelsi va Nyukasl klublari o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.

Николас Джексон может перейти из Челси в Ньюкасл
Лондонский клуб Челси может покинуть нападающий Николас Джексон в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Telegraph, на футболиста сборной Сенегала поступило предложение от другого клуба английской Премьер-лиги — Ньюкасла. Команда Ньюкасла планирует усилить свою атакующую линию и намерена подписать Джексона до закрытия трансферного окна.
Стоимость сделки по этому трансферу оценивается примерно в 75 миллионов евро. Николас Джексон присоединился к команде Челси два года назад.
Согласно контракту с лондонским клубом, он должен играть за Челси до середины 2033 года. В прошлом сезоне в английском чемпионате Джексон провел 30 матчей, забил десять голов и сделал пять голевых передач.
Кроме того, трансфер игрока имеет важное финансовое значение для клуба. В настоящее время продолжаются переговоры между клубами Челси и Ньюкасл.