Rossiyalik murabbiy Vladislav Radimov “Spartak” jamoasiga Dejan Stankovich o‘rniga kim bosh murabbiy bo‘lishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning fikricha, “Spartak”da yaxshi futbolchilar jamlangan, biroq ularni to‘g‘ri tashkil etish lozim. U tajribali murabbiy kerakligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu lavozimga eng munosib nomzodlardan biri sifatida Igor Shalimovni ko‘rsatish mumkin. Radimov Shalimovni vazmin va mulohazali inson deb hisoblaydi.
Ma’lumot uchun, hozirda Igor Shalimov Voronejning “Fakel” jamoasida bosh murabbiy bo‘lib ishlamoqda. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, “Fakel” jamoasi Rossiya Premer-ligasidan chiqib ketgan edi.
Bugun, 12-avgust kuni “Spartak” o‘z maydonida Maxachqal’aning “Dinamo” jamoasini qabul qiladi. Kubok bahsi Toshkent vaqti bilan soat 22:45 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Ushbu o‘yinda “Spartak” muxlislari jamoaning yangi murabbiyi kim bo‘lishi mumkinligi borasida ham qiziqish bildirishi tabiiy. Mazkur uchrashuv natijasi jamoaning kelgusi rejalari va murabbiy tanloviga ham ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Радимов рекомендовал Шалимова на пост главного тренера "Спартака"
Российский тренер Владислав Радимов ответил на вопрос, кто может стать главным тренером команды “Спартак” вместо Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Радимова, в “Спартаке” собрано много хороших футболистов, однако их нужно правильно организовать. Он подчеркнул, что необходим опытный тренер.
По его словам, одним из самых подходящих кандидатов на эту должность можно назвать Игоря Шалимова. Радимов считает Шалимова взвешенным и рассудительным человеком.
Для справки, в настоящее время Игорь Шалимов работает главным тренером воронежского “Факела”. По итогам прошлого сезона команда “Факел” вылетела из Российской Премьер-лиги.
Сегодня, 12 августа, “Спартак” примет на своем поле махачкалинское “Динамо”. Кубковый матч запланирован на 22:45 по ташкентскому времени.
В этом матче болельщики “Спартака” также естественно проявят интерес к тому, кто может стать новым тренером команды. Результат этой встречи может повлиять на будущие планы команды и выбор тренера.