«Manchester Siti» futbolchisi Savio Londonning «Tottenxem» jamoasi e’tiborida ekani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, «Tottenxem» klubi 21 yoshli braziliyalik futbolchini sotib olish niyatida ekani ma’lum qilingan edi. Biroq, taniqli jurnalist Jek Pitt-Brukning ta’kidlashicha, «Manchester Siti» Savioni sotishga rozilik bermagan va bu masala muhokama qilinmaydi.
Klub rahbariyati futbolchini saqlab qolish niyatida. O‘tgan mavsumda Savio barcha musobaqalarda jami 48 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urgan va 13 ta golli uzatmani amalga oshirgan.
Uning «Manchester Siti» bilan tuzgan shartnomasi 2029 yilgacha amal qiladi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, braziliyalik hujumchining bozor bahosi 50 million yevroga teng.
Shu sababli, klub Savioni boshqa jamoaga sotish rejasi yo‘qligini qat’iy bildirgan. Savio kelajakda ham «Manchester Siti» tarkibida o‘ynashda davom etishi kutilmoqda.

Манчестер Сити не продает Севиона Тоттенхему, а сохраняет в составе
Сообщается, что футболист «Манчестер Сити» Савио находится под вниманием лондонского «Тоттенхэма». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что клуб «Тоттенхэм» намерен приобрести 21-летнего бразильского футболиста. Однако известный журналист Джек Питт-Брук отметил, что «Манчестер Сити» не согласен продавать Савио, и этот вопрос не обсуждается.
Руководство клуба намерено сохранить футболиста. В прошлом сезоне Савио сыграл в 48 матчах во всех турнирах, забил 3 гола и сделал 13 голевых передач.
Его контракт с «Манчестер Сити» действует до 2029 года. Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость бразильского нападающего составляет 50 миллионов евро.
По этой причине клуб категорически заявил, что не планирует продавать Савио в другую команду. Ожидается, что Савио продолжит играть в составе «Манчестер Сити» в будущем.