Angliyaning “Everton” futbol klubi “Lester” jamoasida to‘p surayotgan Abdul Fatauni o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mahalliy ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda. Abdul Fatauning nomzodi ushbu pozitsiyaga ko‘rilayotgan bir nechta variantlardan biri hisoblanadi.
U o‘tgan mavsumda jami 13 ta uchrashuvda maydonga tushib, 2 ta golli uzatma amalga oshirgan. Futbolchi o‘tgan yilning noyabr oyida tizzasidagi jiddiy jarohat sabab bir muddat o‘yinlarda ishtirok eta olmadi.
21 yoshli futbolchi yangi mavsumning ilk turida maydonga qaytdi. Mutaxassislarning baholashicha, Abdul Fatauning transfer narxi taxminan 11 million dollar atrofida.
Uning amaldagi shartnomasi yana to‘rt yil davom etadi. Ma’lumot uchun, avvalroq “Everton” klubi “Sautgempton” safida harakat qilayotgan 19 yoshli Tayler Diblingni sotib olish bo‘yicha kelishuvga erisha olmagan.

“Эвертон” интересуется трансфером Абдула Фатауни
Английский футбольный клуб “Эвертон” проявляет интерес к трансферу Абдула Фатауни, который играет за команду “Лестер”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают местные средства массовой информации. Кандидатура Абдула Фатауни является одним из нескольких вариантов, рассматриваемых на эту позицию.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 13 матчах и сделал 2 голевые передачи. Футболист не мог участвовать в играх в течение некоторого времени из-за серьезной травмы колена, полученной в ноябре прошлого года.
21-летний футболист вернулся на поле в первом туре нового сезона. По оценкам специалистов, трансферная стоимость Абдула Фатауни составляет около 11 миллионов долларов.
Его действующий контракт продлится еще четыре года. Для справки, ранее клуб “Эвертон” не смог достичь соглашения о покупке 19-летнего Тайлера Диблинга, который выступает за “Саутгемптон”.
Причина в том, что трансферная стоимость футболиста превысила 50 миллионов долларов, что привело к неудачному завершению переговоров.