Arshavin Rossiya Kubogida o‘ynash taklifini rad etdi
Rossiya milliy futbol terma jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Arshavin «Amkal» jamoasidan FONBET Rossiya Kubogi doirasida ishtirok etish taklifiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, 19 avgust, seshanba kuni «Amkal» jamoasi Kubok doirasida «Kaluga»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Biroq, 44 yoshli Andrey Arshavin bu uchrashuvda ishtirok etmasligini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u mediafutbol klublari safida hech qanday musobaqada maydonga tushishni rejalashtirmaydi. Arshavin bunga ishtiyoqi yo‘qligini, shuningdek, jismoniy holati ham yuqori emasligini ta’kidladi.
Andrey Arshavin, shuningdek, faqat «Zenit» klubi faxriylar jamoasi safida va havaskor futbol musobaqalarida ishtirok etishini bildirdi. U mediafutbol klublarida o‘ynash niyati yo‘qligini qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, FONBET Rossiya Kubogi birinchi bosqichida «Amkal» jamoasi «Kvant» ustidan 3:1 hisobida g‘alaba qozonib, keyingi bosqichga yo‘l olgan edi. Shu tariqa, «Amkal» jamoasi musobaqani davom ettirmoqda.

Аршавин отказался от предложения сыграть в Кубке России
Бывший футболист сборной России Андрей Аршавин высказал свое отношение к предложению команды «Амкал» участвовать в Кубке России ФОНБЕТ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 19 августа, во вторник, команда «Амкал» проведет матч Кубка против «Калуги». Однако 44-летний Андрей Аршавин заявил, что не будет участвовать в этой встрече.
По его словам, он не планирует выходить на поле в каких-либо соревнованиях в составе медиафутбольных клубов. Аршавин отметил, что у него нет желания, а также его физическое состояние не на высоком уровне.
Андрей Аршавин также сообщил, что будет участвовать только в составе команды ветеранов клуба «Зенит» и в любительских футбольных турнирах. Он отметил, что не намерен играть в медиафутбольных клубах.
Напомним, что в первом раунде Кубка ФОНБЕТ команда «Амкал» одержала победу над «Квант» со счетом 3:1 и вышла в следующий этап. Таким образом, команда «Амкал» продолжает участие в турнире.