Rossiyalik sport mutaxassisi Yuriy Belous “Lokomotiv” jamoasining yangi mavsumdagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning chempionatni yaxshi boshlaganini e’tirof etdi. Belousning ta’kidlashicha, “Lokomotiv” futbolchilari mavsumni faol boshlab, yosh o‘yinchilar – jumladan, Batrakov hamda boshqa iqtidorli futbolchilar o‘z mahoratini ko‘rsatmoqda.
Ularning harakatlari natijasida jamoa ilk turlarda muvaffaqiyatli ishtirok etdi. Biroq Belousning fikricha, uzoq muddatli chempionatda faqat yoshlar kuchi yetarli bo‘lmasligi mumkin.
Chunki “Zenit”, “Spartak” va “Dinamo” kabi kuchli jamoalar ham o‘z o‘yinini tiklab, chempionatda faol ishtirok etadi. O‘tgan mavsumda “Lokomotiv” chempionatni yaxshi boshlaganiga qaramay, musobaqani oltinchi o‘rinda yakunlagan edi.
Joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasida “Lokomotiv” ketma-ket to‘rt g‘alabaga erishib, turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda. Bu natijalar jamoaning yaxshi tayyorgarlik ko‘rganidan dalolat beradi.

Локомотив сможет ли сохранить лидерство в долгом чемпионате?
Российский спортивный эксперт Юрий Белоус высказал свое мнение о возможностях команды «Локомотив» в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда хорошо начала чемпионат. По словам Белоуса, футболисты «Локомотива» активно начали сезон, молодые игроки – в том числе Батраков и другие талантливые футболисты – демонстрируют свои навыки.
Благодаря их действиям команда успешно выступила в первых турах. Однако, по мнению Белоуса, в долгосрочном чемпионате одной лишь силы молодежи может быть недостаточно.
Поскольку сильные команды, такие как «Зенит», «Спартак» и «Динамо», также восстанавливают свою игру и активно участвуют в чемпионате. В прошлом сезоне «Локомотив», несмотря на хорошее начало чемпионата, завершил соревнование на шестом месте.
В текущем сезоне в Российской Премьер-лиге «Локомотив» добился четырех подряд побед и занимает первое место в турнирной таблице. Эти результаты свидетельствуют о хорошей подготовке команды.