Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Vladimir Granat “Zenit” jamoasining joriy mavsumdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub mavsumni muvaffaqiyatsiz boshlagan bo‘lsa-da, hali oldinda ko‘plab o‘yinlar bor va jamoa o‘z o‘yinini topishi mumkin. Hozirda “Zenit” Rossiya chempionatining dastlabki to‘rt turidan so‘ng sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa hisobida atigi besh ochko mavjud. Granatning ta’kidlashicha, jamoaga moslashish va bir-biriga o‘rganish uchun vaqt kerak.
Yozgi transfer oynasida jamoaga bir qancha yangi futbolchilar qo‘shildi. Ularning jamoaga moslashishi va o‘zaro tushunishi uchun ma’lum vaqt talab etiladi.
Granatning fikricha, futbolchilar bir-biriga moslashib olgach, “Zenit”ning o‘yini ancha yaxshilanadi va muxlislar umuman boshqacha jamoani ko‘radi. Ma’lum qilinishicha, 16 avgust kuni “Zenit” beshinchi turda safarda “Spartak” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Bungacha esa Sergey Semak boshchiligidagi jamoa “Rubin”ga qarshi kubok uchrashuvida ishtirok etadi. Ushbu o‘yin bugun, 12 avgust kuni, Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.
Shu tariqa, “Zenit” oldidagi uchrashuvlar jamoaning holatini yaxshilash va natijalarni o‘zgartirish uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

Гранат: Зениту нужно адаптировать новых футболистов
Бывший футболист сборной России Владимир Гранат высказал мнение о возможностях команды "Зенит" в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хотя клуб начал сезон неудачно, впереди еще много игр, и команда может найти свою игру. В настоящее время "Зенит" занимает восьмое место после первых четырех туров чемпионата России.
У команды всего пять очков. Гранат подчеркивает, что команде нужно время для адаптации и взаимопонимания.
В летнее трансферное окно в команду пришло несколько новых футболистов. Для их адаптации и взаимопонимания потребуется определенное время.
По мнению Граната, после того как футболисты адаптируются друг к другу, игра "Зенита" значительно улучшится, и болельщики увидят совершенно другую команду. Известно, что 16 августа "Зенит" в пятом туре сыграет на выезде против команды "Спартак".
До этого команда под руководством Сергея Семака примет участие в кубковом матче против "Рубина". Эта игра начнется сегодня, 12 августа, в 18:30 по московскому времени.
Таким образом, предстоящие матчи "Зенита" имеют важное значение для улучшения состояния команды и изменения результатов.