“Manchester Siti” jamoasi yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin asosiy darvozaboni Edersondan ayrilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, “Galatasaray” klubi 31 yoshli braziliyalik futbolchini transfer qilish bo‘yicha “Manchester Siti” bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralar olib bormoqda. Agar Ederson klubni tark etsa, “Manchester Siti” uning o‘rniga “PSJ” darvozaboni Janluiji Donnarummani olib kelishni ko‘zlamoqda.
Bu haqda jurnalist Fabrisa Xokins ijtimoiy tarmoqlarda xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 26 yoshli italiyalik darvozabon bilan shaxsiy shartnoma borasida kelishuvga erishish muammo bo‘lmaydi.
Eslatib o‘tamiz, Donnarumma “PSJ”ning UEFA Superkubogi uchun tarkibiga kiritilmadi. Bu holat, ehtimol, klub futbolchini sotishga qaror qilganidan dalolat beradi.
Sababi, “PSJ” Donnarumma bilan amaldagi shartnomani uzaytirish borasida kelishuvga erisha olmadi. Hozirgi shartnoma muddati 2026 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.

“Манчестер Сити” может подписать Доннарумму в качестве вратаря
Команда “Манчестер Сити” может потерять своего основного вратаря Эдерсона до закрытия летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, клуб “Галатасарай” ведет прямые переговоры с “Манчестер Сити” о трансфере 31-летнего бразильского футболиста. Если Эдерсон покинет клуб, “Манчестер Сити” планирует подписать вратаря “ПСЖ” Джанлуиджи Доннарумму.
Об этом сообщил журналист Фабрис Хокинс в социальных сетях. По данным, не будет проблем с достижением соглашения по личному контракту с 26-летним итальянским вратарем.
Напомним, что Доннарума не был включен в состав “ПСЖ” на матч за Суперкубок УЕФА. Этот факт, возможно, указывает на то, что клуб решил продать футболиста.
Причина в том, что “ПСЖ” не смог достичь соглашения о продлении действующего контракта с Доннарумой. Текущий контракт действует до середины 2026 года.