Rossiya futbol terma jamoasi o‘yinlari sanasi va joylari ma’lum qilindi
Rossiya milliy futbol terma jamoasining yil oxirigacha bo‘lib o‘tadigan barcha o‘rtoqlik uchrashuvlari va ularning o‘tkazilish joylari haqida ma’lumot e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dastlabki o‘yin 4-sentabr kuni Moskvadagi "Lukoyl Arena" stadionida Iordaniya terma jamoasiga qarshi o‘tkaziladi. 7-sentabr kuni Rossiya terma jamoasi safarda Qatarga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu uchrashuv Er-Rayyan shahridagi "Al-Sadd" stadionida bo‘lib o‘tadi. 10-oktabr kuni Volgograd shahrida Rossiya va Eron terma jamoalari o‘rtasida o‘yin tashkil etiladi.
Bu uchrashuv "Volgograd Arena" stadionida o‘tkaziladi. 14-oktabr kuni esa Moskvaning "Dinamo" stadionida Rossiya Boliviya terma jamoasini qabul qiladi.
12-noyabr kuni Sankt-Peterburg shahridagi "Gazprom Arena" stadionida Rossiya va Peru terma jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tadi. 15-noyabr kuni Sochi shahrida, "Fisht" stadionida Rossiya terma jamoasi Chili jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi Yevropa futbol uyushmasi va Xalqaro futbol federatsiyasi tomonidan joriy etilgan sanksiyalar sababli faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida ishtirok etmoqda.

Дата и места матчей сборной России по футболу объявлены
Объявлена информация о всех товарищеских матчах сборной России по футболу, которые состоятся до конца года, и их местах проведения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Первый матч пройдет 4 сентября на стадионе "Лукойл Арена" в Москве против сборной Иордании. 7 сентября сборная России сыграет на выезде с Катаром.
Эта встреча состоится на стадионе "Аль-Садд" в городе Эр-Райян. 10 октября в Волгограде пройдет игра между сборными России и Ирана.
Этот матч будет проведен на стадионе "Волгоград Арена". 14 октября сборная России примет сборную Боливии на стадионе "Динамо" в Москве.
12 ноября на стадионе "Газпром Арена" в Санкт-Петербурге пройдет встреча между сборными России и Перу. 15 ноября в Сочи на стадионе "Фишт" сборная России сыграет против сборной Чили.
Напоминаем, что сборная России участвует только в товарищеских матчах из-за санкций, введенных Европейским футбольным союзом и Международной федерацией футбола.