Rossiyalik murabbiy Dmitriy Xomuxa poytaxtning Lokomotiv jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovga Fransiyaning Marsel klubi tomonidan bildirilgan qiziqish haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiya klubi vakillari Batrakov uchun 15 million taklif qilgan, biroq Lokomotiv jamoasi bu taklifni rad etgan. Xomuxaning fikriga ko‘ra, ushbu rad javobi Batrakovning chet elda faoliyat yuritishiga salbiy ta’sir ko‘rsatmaydi.
Murabbiyning ta’kidlashicha, kuchli klublarning e’tiboriga tushish uchun futbolchi barqaror o‘yin ko‘rsatishi, gol va paslar soni bo‘yicha yuqori natijalarga erishishi kerak. Xomuxa Batrakov aynan shu yo‘nalishda harakat qilayotganini, uning natijalari ijobiy ekanini aytdi.
U Batrakovning kelajagiga ishonch bildirgan. Batrakov asosiy tarkibda 48 o‘yinda maydonga tushib, 23 gol va 10 golli uzatma muallifi bo‘lgan.
Joriy mavsumda esa u 5 uchrashuvda 7 ta gol urgan. Uning jamoasi hozirgi paytda chempionatda peshqadamlik qilmoqda va barcha 4 o‘yinda zafar quchgan.

Хомуха: Баткову́хин выход за границу имеет высокие шансы
Российский тренер Дмитрий Хомуха высказал свое мнение о заинтересованности клуба «Марсель» из Франции к полузащитнику «Локомотива» Алексею Батракову. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители французского клуба предложили за Батракова 15 миллионов, однако команда «Локомотив» отклонила это предложение. По мнению Хомухи, этот отказ не окажет негативного влияния на возможность Батракова продолжить карьеру за границей.
Тренер отметил, что для того, чтобы привлечь внимание сильных клубов, футболист должен демонстрировать стабильную игру и достигать высоких результатов по количеству голов и передач. Хомуха сказал, что Батраков именно в этом направлении работает, и его результаты положительные.
Он выразил уверенность в будущем Батракова. Батраков провел 48 матчей в основном составе, забив 23 гола и сделав 10 голевых передач.
В текущем сезоне он забил 7 голов в 5 матчах. Его команда в настоящее время лидирует в чемпионате и одержала победу во всех 4 матчах.