Kayrat penaltilarda Slovan ustidan g‘alaba qozondi
Slovan va Kayrat jamoalari Chempionlar ligasi saralash bosqichining pley-offiga chiqish uchun bahslashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan haftada Qozog‘istonning Kayrat jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozongan va bugungi uchrashuvda ham ustunlikni boy bermaslikka harakat qildi. Uchrashuv boshida Edmilson Filio o‘ng qanotdan uzatma berdi, Jorjinyo Pereyra esa chap burchakdan darvoza to‘siniga tegizib zarba berdi.
30-daqiqada Marko Tolich chuqur uzatma bilan Robert Makni to‘p bilan ta’minladi va u jarima maydoni chizig‘idan pastki o‘ng burchakka aniq zarba yo‘llab, hisobni ochdi – 1:0. Ikkinchi bo‘limda mehmonlar o‘ng qanotdan hujum uyushtirdi, Edmilsonning zarbasi darvozabon tomonidan qaytarildi.
Tigran Barsegyan qarshi hujumda markazdan chap qanotga Makga pas berdi, biroq Mak ikkinchi gol urish imkoniyatini boy berdi – to‘p ustunga tegdi. Barsegyan ham jarima maydoniga yaqin hududdan pastga zarba berdi, biroq to‘p biroz chetlab o‘tdi.
Bo‘lim oxirida mehmonlar chap qanotdan deyarli birga-bir vaziyatga chiqdilar, ammo darvozabon zarbani to‘xtatdi. Valeriy Gromyko chap oyog‘iga to‘pni olib, jarima maydonidan tashqaridan zarba berdi, lekin darvozabon burchakka yo‘naltirilgan to‘pni bartaraf etdi.
Uchrashuv asosiy vaqtdan keyin qo‘shimcha bo‘limga o‘tdi. Qo‘shimcha vaqtda jamoalar ehtiyotkorlik bilan harakat qilishdi.
Slovan o‘ng qanotdan hujum uyushtirdi, bosh bilan yo‘llangan zarba esa darvozaning chap yuqori burchagidan biroz chetlab o‘tdi. Penaltilar seriyasida Kayrat futbolchilari aniq harakat qilib, 4:3 hisobida g‘alaba qozonishdi.

Кайрат одержал победу над Слованом в пенальти
Команды Слован и Кайрат боролись за выход в плей-офф квалификации Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На прошлой неделе казахстанский Кайрат одержал победу со счетом 1:0 и в сегодняшнем матче также старался не упустить преимущество. В начале встречи Эдмилсон Филио сделал передачу с правого фланга, а Жоржиньо Перейра нанес удар, коснувшись мяча с левого угла.
На 30-й минуте Марко Толич с глубокой передачи обеспечил Роберта Мака мячом, и он, отправив точный удар в нижний правый угол из штрафной площади, открыл счет – 1:0. Во втором тайме гости организовали атаку с правого фланга, удар Эдмилсона был отражен вратарем.
Тигран Барсегян в контратаке отдал пас Мака на левый фланг, но Мак упустил возможность забить второй гол – мяч попал в штангу. Барсегян также нанес удар с близкого расстояния к штрафной площади, но мяч прошел немного мимо.
В конце тайма гости вышли почти один на один с левого фланга, но вратарь остановил удар. Валерий Громыко, приняв мяч на левую ногу, нанес удар снаружи штрафной площади, но вратарь отбил мяч, направленный в угол.
Матч перешел в дополнительное время после основного времени. В дополнительное время команды действовали осторожно.
Слован организовал атаку с правого фланга, удар головой немного прошел мимо верхнего левого угла ворот. В серии пенальти футболисты Кайрата действовали точно и одержали победу со счетом 4:3.
Теперь Кайрат выйдет на поле против команды Селтик на следующей неделе. Слован же будет бороться с командой Янг Бойз в Лиге Европы.