Serderov: Dinamo har bir raqib uchun noqulay jamoa
Maxachqal’a “Dinamo” jamoasi hujumchisi Serder Serderov Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida Moskva “Spartak”iga qarshi o‘yinda jamoasining g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuv asosiy vaqtda durang natija bilan yakunlanib, penaltilar seriyasida “Dinamo” 4:3 hisobida zafar quchdi. Serderovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa “Spartak”ga qarshi bahsda o‘z xarakteri va jipsligi evaziga muvaffaqiyatga erishdi.
U o‘z jamoasini barcha raqiblar uchun noqulay raqib deb atadi. Shuningdek, Serderov “Dinamo” hozircha eng yaxshi sport formasida emasligini, biroq mavsum startini omadli deb hisoblashini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda “Dinamo” to‘rtta tur yakuniga ko‘ra besh ochko jamg‘arib, turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinni egallab turibdi va “Spartak”dan yuqorida joylashgan. Serderovning ta’kidlashicha, jamoa oldinda o‘z o‘yinini yanada yaxshilash uchun harakat qiladi.
Uning fikricha, jamoaning birdamligi va g‘alabaga bo‘lgan ishtiyoqi yaxshi natijalarga erishishda asosiy omil bo‘lib xizmat qilmoqda.

Сердеров: Динамо - неудобная команда для каждого соперника
Нападающий команды "Динамо" из Махачкалы Сердер Сердеров высказал мнение о победе своей команды в матче против московского "Спартака" в рамках группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данная встреча завершилась в основное время вничью, а в серии пенальти "Динамо" одержало победу со счетом 4:3. По словам Сердерова, команда добилась успеха благодаря своему характеру и сплоченности в матче против "Спартака".
Он назвал свою команду неудобным соперником для всех противников. Также Сердеров отметил, что "Динамо" пока не в лучшей спортивной форме, но считает старт сезона удачным.
В настоящее время "Динамо" по итогам четырех туров набрало пять очков и занимает десятое место в турнирной таблице, находясь выше "Спартака". По словам Сердерова, команда будет стремиться улучшить свою игру в будущем.
По его мнению, сплоченность команды и стремление к победе являются основными факторами для достижения хороших результатов.