Fenerbahche kuchli o‘yin bilan Feyenoord ustidan g‘alaba qozondi
Feyenoord va Fenerbahche jamoalari o‘rtasida Yevropa Chempionlar ligasi saralash bosqichining uchinchi raundiga oid dastlabki uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi o‘yinda Feyenoord 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Javob bahsida esa Feyenoord birinchi bo‘lib gol urdi, biroq keyingi voqealar ularning rejasiga mos kelmadi.
O‘yinning birinchi bo‘limida Nelson Semeduning uzatmasidan so‘ng Jon Duran jarima maydonidan darvozaga zarba berdi, ammo darvozabon to‘pni qaytarishga muvaffaq bo‘ldi. Shundan so‘ng, Sebastyan Shimanski to‘pni olib, darvozabon maydonchasi chizig‘iga uzatma berdi va Yussef En-Nesiri himoyachilar ortidan chiqib, to‘pni darvozaga yo‘lladi.
Biroq, bu gol ofsayd tufayli hisobga olinmadi. Birinchi bo‘limda Tsuyosi Vatanabe jarima zarbasidan so‘ng gol urib, hisobni ochdi.
Tez orada Archi Braun burchakdan uzatilgan to‘pni boshi bilan darvozaga yo‘llab, hisobni tenglashtirdi. Jon Duran esa himoyachi bilan kurashda ustun kelib, to‘pni uzoq burchakka aniq yo‘lladi va Fenerbahche oldinga chiqdi.
Ikkinchi bo‘limda Fred Santos raqib jarima maydoniga tezlikda kirib, uzoq burchakka aniq zarba berdi va hisobni 3:1 ko‘rinishiga olib keldi. Braun qanotdan uzatma berib, En-Nesiri to‘pni darvozaga yo‘lladi.
Keyin Anel Ahmedhodjich to‘pni Vatanabega oshirdi va u hisobni qisqartirdi. So‘nggi daqiqalarda Anderson Taliska raqib maydonida to‘pni olib, himoyachidan o‘tib, darvozaga aniq zarba berdi va yakuniy hisobni o‘rnatdi.
Uchrashuv 5:2 hisobida Fenerbahche foydasiga yakunlandi. Keyingi bosqichda Fenerbahche Benfika yoki Nissa jamoalaridan biri bilan kuch sinashadi.
O‘yinda quyidagi futbolchilar gol muallifi bo‘lishdi: Vatanabe Tsuyosi, Braun Archi, Jon Duran, Fred Santos, Yussef En-Nesiri va Anderson Taliska. Zaxira o‘rindig‘ida esa boshqa futbolchilar kutishda davom etishdi.

Фенербахче сильной игрой одержал победу над Фейеноордом
Состоялся первый матч третьего раунда квалификации Лиги чемпионов Европы между командами Фейеноорд и Фенербахче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом матче Фейеноорд одержал победу со счетом 2:1. В ответной встрече Фейеноорд первым забил гол, однако дальнейшие события не соответствовали их планам.
В первом тайме после передачи Нельсона Семеду Хон Дюран нанес удар по воротам с штрафной площади, но вратарь смог отбить мяч. Затем Себастьян Шимански подобрал мяч, сделал передачу на линию вратарской, и Юсеф Эн-Несири вышел за спину защитников и отправил мяч в ворота.
Однако этот гол не был засчитан из-за офсайда. В первом тайме Цуёси Ватанабе забил гол с штрафного удара и открыл счет.
Вскоре Арчи Браун отправил мяч в ворота головой после углового, сравняв счет. Хон Дюран, выиграв борьбу у защитника, точно отправил мяч в дальний угол, и Фенербахче вышел вперед.
Во втором тайме Фред Сантос быстро вошел в штрафную соперника и точно ударил в дальний угол, увеличив счет до 3:1. Браун сделал передачу с фланга, и Эн-Несири отправил мяч в ворота.
Затем Анел Ахмедходжич передал мяч Ватанабе, и тот сократил отставание. В последние минуты Андерсон Талиска забрал мяч на половине поля соперника, обошел защитника и точно ударил по воротам, установив окончательный счет.
Матч завершился со счетом 5:2 в пользу Фенербахче. В следующем раунде Фенербахче встретится с одной из команд Бенфики или Ниццы.
В игре голы забили: Цуёси Ватанабе, Арчи Браун, Хон Дюран, Фред Сантос, Юсеф Эн-Несири и Андерсон Талиска. На скамейке запасных ожидали другие игроки.