Syomin: Cherchesov futbolchilarning imkoniyatini to‘g‘ri baholaydi
Moskvaning “Lokomotiv” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Yuriy Syomin Grozniyning “Axmat” klubi ustozi Stanislav Cherchesovning boshqa mutaxassislardan farqli jihatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Syominga ko‘ra, Cherchesov murabbiylik faoliyatida eng muhim omil sifatida futbolchilarning individual imkoniyatlarini to‘g‘ri baholay oladi va shu asosda jamoa uchun eng maqbul qarorlarni qabul qiladi. Aynan shu xususiyat yuqori saviyadagi murabbiylarni boshqalardan ajratib turadi.
Cherchesov “Axmat” jamoasiga bosh murabbiy sifatida tayinlanganidan so‘ng, uning qo‘l ostida jamoa ilk o‘yinda “Zenit” ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Syomin Cherchesovni Rossiya futboli uchun muhim shaxs deb atadi va u boshqa murabbiylarga nisbatan futbolga kengroq va turlicha yondashishini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Cherchesov “Axmat”ni Aleksandr Storojukdan qabul qilib olgan. Storojuk boshchiligida grozniyliklar 2025/2026 yilgi mavsumning dastlabki uch uchrashuvida mag‘lubiyatga uchragan edi.

Сёмин: Черчесов правильно оценивает возможности футболистов
Бывший главный тренер московского "Локомотива" Юрий Сёмин высказал свое мнение о отличительных чертах тренера грозненского клуба "Ахмат" Станислава Черчесова по сравнению с другими специалистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сёмина, Черчесов способен правильно оценивать индивидуальные возможности футболистов как самый важный фактор в тренерской деятельности и на этой основе принимать наиболее оптимальные решения для команды. Именно эта черта отличает высококвалифицированных тренеров от остальных.
После назначения Черчесова главным тренером "Ахмата" команда одержала победу в своем первом матче над "Зенитом" со счетом 1:0. Сёмин назвал Черчесова важной фигурой для российского футбола и отметил, что он подходит к футболу более широко и разнообразно по сравнению с другими тренерами.
Для справки, Черчесов принял "Ахмат" от Александра Сторожука. Под руководством Сторожука грозненцы потерпели поражение в первых трех матчах сезона 2025/2026.