Nkunku transferi Bavariya rejasiga bog‘liq qolmoqda
"Chelsi" hujumchisi Kristofer Nkunku Germaniyaning mashhur "Bavariya" klubi transfer ro‘yxatidan o‘rin olgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Myunxen klubi bu futbolchi bilan yanvar oyidayoq dastlabki kelishuvga erishgan, biroq o‘sha vaqtda "Chelsi" bilan shartnoma shartlarini muvofiqlashtirish imkoni bo‘lmagan. Sport jurnalisti Florian Plettenbergning xabariga ko‘ra, Nkunkuning "Bavariya"ga o‘tishi ushbu yoz oxirigacha amalga oshishi mumkin.
Biroq bu transferning taqdiri ko‘p jihatdan "Bavariya" klubi "Shtutgart" futbolchisi Niko Voltemade bo‘yicha muzokaralarni davom ettiradimi yoki yo‘qligiga bog‘liq. Chunki Voltemade Germaniya chempionlari uchun asosiy maqsad sifatida ko‘rilmoqda.
Kristofer Nkunku o‘z faoliyatini "Bavariya"da davom ettirish istagini bildirgan, ammo u boshqa klublardan ham takliflar olgan. Germaniya chempionlari rahbariyati 27 yoshli futbolchining ko‘p qirrali o‘yin uslubini yuqori baholaydi.
Nkunku hujum chizig‘ining markazida ham, hujum ortida ham, qanotlarda ham samarali harakat qila oladi. Shu sababli, uning transferi "Bavariya" uchun dolzarb masalalardan biri bo‘lib qolmoqda.

Трансфер Нкунку остается зависимым от плана Баварии
"Челси" нападающий Кристофер Нкунку попал в трансферный список известного немецкого клуба "Бавария". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что мюнхенский клуб достиг предварительного соглашения с этим футболистом еще в январе, однако тогда не было возможности согласовать условия контракта с "Челси". По словам спортивного журналиста Флориана Плеттенберга, переход Нкунку в "Баварию" может состояться до конца этого лета.
Однако судьба этого трансфера во многом зависит от того, продолжит ли "Бавария" переговоры по поводу игрока "Штутгарта" Нико Волтемаде. Поскольку Волтемаде рассматривается как основная цель для чемпионов Германии.
Кристофер Нкунку выразил желание продолжить свою карьеру в "Баварии", но он также получил предложения от других клубов. Руководство чемпионов Германии высоко оценивает многофункциональный стиль игры 27-летнего футболиста.
Нкунку может эффективно действовать как в центре атакующей линии, так и за атакой, а также на флангах. Поэтому его переход остается одним из актуальных вопросов для "Баварии".