Markinyos: PSJ hali asosiy maqsadiga erishgani yo‘q
PSJ jamoasi sardori Markinyos yangi mavsum oldidan o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, jamoa yangi mavsumni yuqori kayfiyatda boshlamoqda va oldinda muhim o‘yinlar kutib turibdi. Bugun Luis Enrike boshchiligidagi jamoa Yevropa Superkubogi doirasida Tottenxem bilan bellashadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Markinyos matbuot anjumanida yangi mavsumni Yevropa chempionlari maqomida boshlash yoqimli ekanini aytdi.
U kelgusi mavsumlarda ham shunday muhim lahzalarni yana boshdan kechirishni istashini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, PSJ har bir musobaqada g‘alaba uchun kurashadi va asosiy maqsadga hali erishilmagan.
Jamoa uzoq muddat davomida yuqori pog‘onani egallashni istaydi. O‘tgan mavsumda Parij jamoasi nafaqat Chempionlar ligasida g‘olib chiqdi, balki Fransiyadagi barcha musobaqalarda ham zafar quchdi.
Bundan tashqari, ular Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati finaliga qadar yetib bordi. PSJ oldidagi vazifalar katta va jamoa barcha sovrinlar uchun kurashni davom ettiradi.

Маркиньос: ПСЖ пока не достиг своей главной цели
Капитан команды ПСЖ Маркиньос поделился своими мыслями перед новым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда начинает новый сезон в хорошем настроении и впереди их ждут важные игры. Сегодня команда под руководством Луиса Энрике встретится с Тоттенхэмом в рамках Европейского Суперкубка.
Матч начнется в 22:00 по московскому времени. На пресс-конференции Маркиньос сказал, что приятно начинать новый сезон в статусе чемпионов Европы.
Он выразил желание пережить такие важные моменты и в следующих сезонах. По его словам, ПСЖ будет бороться за победу в каждом турнире, и главная цель еще не достигнута.
Команда хочет занять высокие позиции на длительный срок. В прошлом сезоне парижская команда не только стала победителем Лиги чемпионов, но и одержала победу во всех турнирах во Франции.
Кроме того, они дошли до финала чемпионата мира среди клубов. Задачи перед ПСЖ велики, и команда продолжит борьбу за все трофеи.