"Barselona" futbolchisi Ferran Torres jamoani tark etishdan bosh tortdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik hujumchiga Saudiya Arabistoni chempionatidan juda qulay shartlar taklif etildi. Biroq, Torres bu taklifga rad javobini berdi.
Bu haqda jurnalist Santi Ovalle xabar berdi. Futbolchining rejalari o‘zgarishsiz qolmoqda, ya’ni u "Barselona" safida o‘ynashni davom ettirish niyatida.
Shuningdek, ayrim manbalarga ko‘ra, Ferran Torresga Angliyaning "Nyukasl" va "Tottenxem" klublari ham qiziqish bildirgan. Hujumchining "Barselona" bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilning yozigacha amal qiladi.
Transfermarkt portali mutaxassislarining hisob-kitobiga ko‘ra, futbolchining transfer qiymati 40 million yevroga teng. Torresning o‘zi esa hozircha klubini o‘zgartirish haqida o‘ylamayapti va asosiy e’tiborini Kataloniya jamoasidagi faoliyatiga qaratgan.

Ферран Торрес отклонил предложение Саудовской Аравии
Испанскому нападающему были предложены очень выгодные условия из чемпионата Саудовской Аравии. Однако Торрес ответил отказом на это предложение.
Об этом сообщил журналист Санти Овалье. Планы футболиста остаются неизменными, то есть он намерен продолжать играть за "Барселону".
Кроме того, по некоторым источникам, Ферраном Торресом интересуются английские клубы "Ньюкасл" и "Тоттенхэм". Контракт нападающего с "Барселоной" действует до лета 2027 года.
По расчетам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость футболиста составляет 40 миллионов евро. Сам Торрес пока не думает о смене клуба и сосредоточил основное внимание на своей деятельности в каталонской команде.