Dmitriev: Spartak o‘zini o‘zi qutqarishi kerak
Poytaxtning Spartak jamoasi yarim himoyachisi Igor Dmitriev ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatda jamoaning yangi mavsumdagi natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirgi paytda jamoada ba’zi muammolar bor va ular bu muammolarni aniqlab, kelgusi o‘yinlarga yaxshiroq tayyorgarlik ko‘rishga harakat qilishmoqda. Dmitriev so‘zlariga ko‘ra, bosh murabbiyning lavozimi xavf ostida ekani haqidagi savolga ham to‘xtalib o‘tdi.
U jamoa a’zolari avvalo o‘zlarini ham asrab qolishga intilayotganini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, yaqinda Spartak Rossiya Kubogi doirasida mahalliy Dinamo jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi.
Uchrashuv asosiy vaqtda 1:1 hisobida yakunlandi. Penaltilar seriyasida esa mehmonlar aniqroq harakat qilib, 4:3 hisobida g‘alaba qozondi.
Shuningdek, to‘rt turdan keyin Rossiya Premyer-ligasida Spartak turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi. Jamoaning navbatdagi o‘yini Zenit jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Hozirda Spartak oldida o‘z o‘yinini yaxshilash va natijalarni ijobiy tomonga o‘zgartirish vazifasi turibdi. Yarim himoyachi Dmitriev jamoa har bir o‘yinda imkon qadar yaxshi natija uchun harakat qilishini bildirdi.

небольшая облачность ветер 1.9 м/с, В
Полузащитник столичного клуба Спартак Игорь Дмитриев в интервью представителям СМИ высказал свое мнение о результатах команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время в команде есть некоторые проблемы, и они стараются выявить эти проблемы и лучше подготовиться к предстоящим играм. Дмитриев также остановился на вопросе о том, что должность главного тренера под угрозой.
Он отметил, что члены команды прежде всего стремятся сохранить себя. Для справки, недавно Спартак провел матч против местного Динамо в рамках Кубка России.
Встреча завершилась в основное время со счетом 1:1. В серии пенальти гости действовали точнее и одержали победу со счетом 4:3.
Кроме того, после четырех туров Спартак занимает 11-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. Следующий матч команды пройдет против Зенита.
В настоящее время перед Спартаком стоит задача улучшить свою игру и изменить результаты в положительную сторону. Полузащитник Дмитриев заявил, что команда будет стараться добиться как можно лучших результатов в каждой игре.