Gonsales: Rossiya uchun Janubiy Amerika bilan o‘yinlar foydali
Krasnodar futbol klubi himoyachisi Jovanni Gonsales Rossiya milliy terma jamoasining yaqinlashib kelayotgan o‘rtoqlik uchrashuvlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi kuz faslida Janubiy Amerika vakillari bo‘lgan Boliviya, Peru va Chili terma jamoalariga qarshi maydonga tushadi. Urugvaylik futbolchining ta’kidlashicha, bunday o‘rtoqlik uchrashuvlari rossiyalik futbolchilar va ularning raqiblari uchun foydali bo‘ladi.
Chunki boshqa qit’a jamoalari bilan o‘ynash imkoniyati mavjud, bu esa futbolchilarga yangi tajriba orttirish va boshqa futbol uslublarini o‘rganish uchun yaxshi imkoniyatdir. Eslatib o‘tamiz, 2022 yil fevralidan boshlab Rossiya terma jamoasi FIFA va UEFA tashkilotlarining qo‘shma qarori bilan xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan.
Shu sababli, hozirda Rossiya milliy jamoasi faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida qatnashmoqda. Bu kabi o‘yinlar jamoaning o‘zaro hamkorligini mustahkamlash va yangi raqiblar bilan bellashish uchun muhim ahamiyatga ega.

Гонсалес: Россия для Южной Америки игры полезны
Защитник футбольного клуба Краснодар Жованни Гонсалес высказал свое мнение о предстоящих товарищеских матчах сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что под руководством Валерия Карпина сборная России осенью сыграет против команд Южной Америки — Боливии, Перу и Чили. По словам уругвайского футболиста, такие товарищеские матчи будут полезны как для российских игроков, так и для их соперников.
Поскольку есть возможность сыграть с командами из другого континента, это дает футболистам хорошую возможность получить новый опыт и изучить другие стили игры. Напоминаем, что с февраля 2022 года сборная России была отстранена от участия в международных соревнованиях по совместному решению FIFA и UEFA.
Поэтому в настоящее время сборная России участвует только в товарищеских матчах. Такие игры имеют важное значение для укрепления взаимосотрудничества команды и борьбы с новыми соперниками.