Dmitriyev Akron muxlislarini CSKA ustidan g‘alaba bilan tabrikladi
Rossiya Kubogi doirasidagi o‘yinda Tol’yatti shahri jamoasi Akron Moskvaning CSKA jamoasini mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Asosiy vaqt 1:1 hisobida yakunlangan bo‘lsa-da, penaltilar seriyasida Akron ustun keldi va 5:4 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu natija haqida Akron jamoasi hujumchisi Arseniy Dmitriyev o‘z fikrini bildirdi.
U jamoa muxlislarini ushbu g‘alaba bilan tabriklab, raqib kuchli bo‘lganini ta’kidladi. Dmitriyevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa xarakter va iroda namoyon etib, muhim g‘alabaga erishdi.
Akron jamoasi keyingi uchrashuvini Rossiya chempionatining beshinchi turida Orenburg jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Mazkur uchrashuv 17-avgust, yakshanba kuni Samaradagi stadionda bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanishi rejalashtirilgan. Jamoa murabbiyi Zaur Tedeev boshchiligida futbolchilar navbatdagi o‘yinga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Klub vakillari muxlislarni navbatdagi uchrashuvda ham jamoani qo‘llab-quvvatlashga chaqirmoqda. Shu tariqa Akron jamoasi Rossiya chempionatida o‘z o‘rnini mustahkamlashga harakat qilmoqda.

Дмитриев поздравил фанатов Акрона с победой над ЦСКА
В матче Кубка России команда города Тольятти Акрон одержала победу над московским ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основное время завершилось со счетом 1:1, однако в серии пенальти Акрон оказался сильнее и выиграл 5:4. По поводу этого результата нападающий команды Акрон Арсений Дмитриев высказал свое мнение.
Он поздравил болельщиков команды с этой победой и отметил, что соперник был сильным. По словам Дмитриева, команда проявила характер и волю, добившись важной победы.
Команда Акрон проведет следующий матч в пятом туре чемпионата России против команды Оренбурга. Этот матч состоится 17 августа, в воскресенье, на стадионе в Самаре.
Игра запланирована на 13:30 по московскому времени. Под руководством тренера Заура Тедеева футболисты тщательно готовятся к следующей игре.
Представители клуба призывают болельщиков поддержать команду и на следующем матче. Таким образом, команда Акрон стремится укрепить свои позиции в чемпионате России.