Kechinov: Dinamo Spartak uchun noqulay raqib bo‘ldi
Moskvaning “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Valeriy Kechinov Rossiya Kubogi doirasidagi o‘yinda “qizil-oq”larning Maxachqal’a “Dinamo”sidan mag‘lub bo‘lgani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Dinamo” o‘tgan mavsumda ham “Spartak” uchun noqulay raqib bo‘lgan. Kechinovning ta’kidlashicha, “Spartak” jamoasi hozirgi paytda o‘tgan mavsumdagidek o‘yin ko‘rsata olmayapti va jamoaning o‘yini ko‘zga tashlanmayapti.
Ma’lumot uchun, “qizil-oq”lar va Maxachqal’a jamoasi o‘rtasidagi kubok uchrashuvi 12 avgust kuni “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi. O‘yin asosiy vaqt davomida 1:1 hisobida yakunlandi.
Keyin esa penaltilar seriyasida “Dinamo” futbolchilari aniqroq harakat qilib, 4:3 hisobida g‘alaba qozondi. Shu tariqa, “Dinamo” jamoasi navbatdagi bosqichga yo‘l oldi.
Mutaxassislar fikricha, “Spartak” jamoasining o‘yini hozircha kutilgan natijani bermayapti va jamoa oldinda o‘z o‘yinini yaxshilashi zarur. Mazkur natija “Spartak” muxlislari uchun kutilmagan bo‘ldi.

Кечинов: Динамо стал неудобным соперником для Спартака
Бывший футболист московского "Спартака" Валерий Кечинов высказал свое мнение о поражении "красно-белых" от махачкалинского "Динамо" в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Динамо" и в прошлом сезоне было неудобным соперником для "Спартака". Кечинов отметил, что команда "Спартак" в настоящее время не показывает такой же игры, как в прошлом сезоне, и игра команды не бросается в глаза.
Для справки, кубковый матч между "красно-белыми" и махачкалинской командой состоялся 12 августа на стадионе "Лукойл Арена". Игра завершилась в основное время со счетом 1:1.
Затем в серии пенальти футболисты "Динамо" действовали точнее и одержали победу со счетом 4:3. Таким образом, команда "Динамо" вышла в следующий этап.
По мнению экспертов, игра команды "Спартак" пока не приносит ожидаемых результатов, и команде необходимо улучшить свою игру. Этот результат стал неожиданным для болельщиков "Спартака".