Drkushichning Zenitdan ketishi hozircha kutilmayapti
Mladen Ratkovitsa, sloveniya futbolchisi Vanya Drkushichning agenti, uning klublaridan ketishi ehtimoli haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning aytishicha, Vanya hozirda o‘yin amaliyotiga ega va klubda o‘ynashda davom etmoqda. Ratkovitsa, shuningdek, hozircha klubga yoki futbolchining o‘ziga hech qanday rasmiy taklif kelmaganini ta’kidladi.
Agar kelajakda klub va futbolchining manfaatlariga mos keladigan taklif bo‘lsa, bu masala ko‘rib chiqilishi mumkin. Hozir esa Vanya Drkushichning jamoani tark etishi haqida gapirishga asos yo‘q.
Drkushich 2024-yildan beri Zenit jamoasida to‘p suradi. Joriy mavsumda u Rossiya chempionatining to‘rtta uchrashuvida maydonga tushgan, biroq gol yoki golli uzatma bilan ajralib chiqmadi.
25 yoshli himoyachining Zenit klubi bilan shartnomasi 2028/2029-yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan. Shu sababli, hozircha futbolchining kelajagi borasida aniq o‘zgarishlar kutilmayapti.

Уход Дркушича из Зенита пока не ожидается
Младен Ратковица, агент словенского футболиста Вани Дркушича, ответил на вопрос о вероятности его ухода из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, Ваня в настоящее время имеет игровую практику и продолжает играть в клубе. Ратковица также отметил, что пока не поступало никаких официальных предложений ни от клуба, ни от самого футболиста.
Если в будущем поступит предложение, соответствующее интересам клуба и футболиста, этот вопрос может быть рассмотрен. Однако сейчас нет оснований говорить о том, что Ваня Дркушич покинет команду.
Дркушич выступает за команду Зенит с 2024 года. В текущем сезоне он выходил на поле в четырех матчах чемпионата России, но не выделился ни голом, ни голевой передачей.
Контракт 25-летнего защитника с клубом Зенит рассчитан до конца сезона 2028/2029. Поэтому в настоящее время не ожидается никаких изменений в будущем футболиста.